„Lietuvos mažųjų žaidynės 2019“

Jolanta Pažarauskienė
,
Šiaulių l.-d. „Žiogelis“ judesio korekcijos mokytoja metodininkė

Kovo 20 d. Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje vyko Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų sporto projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2019“ II etapas. Projektą organizuoja Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Šiais metais projekte dalyvauja daugiau kaip 200 Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį, skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

 

Šis sporto rytmetis sukvietė ugdytinius iš 15 Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Renginyje dalyvavo 90 ugdytinių, 30 pedagogų ir vaikus atlydėję tėveliai bei draugai. Ugdytiniai jėgas išbandė penkiose estafetėse, kurios pareikalavo ne tik ištvermės, greičio, jėgos, bet ir mąstymo bei pastabumo.

Smagu matyti šypsenas vaikų veiduose ir girdėti: „Ne. Nepavargome“, „Įdomu“, „Smagu“, „Man patinka sportuoti, aš visada bėgioju“, „Mes dalyvavome tikrose varžybose, nes buvo daug kitų vaikų“. O į klausimą, kodėl reikia sportuoti, išgirdome atsakymus: „Tai lavina mūsų kūną“, „Mes šokdami sportuojame“, „Būsime sveiki ir stiprūs“.

 

Pergale džiaugėsi ir teisę dalyvauti III etape, kuris vyks Panevėžyje, iškovojo Šiaulių miesto lopšelių-darželių „Žirniukas“, „Žiburėlis“, „Voveraitė“, „Dainelė“ ir Šiaulių Petro Avižonio regos centro ugdytiniai.

Šventės pabaigoje visi projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2019“ dalyviai apdovanoti organizatorių padėkomis, saldžiomis dovanėlėmis ir marškinėliais su žaidynių logotipu.

Dėkojame Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos administracijai už bendradarbiavimą organizuojant projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės 2019“, renginio organizatoriams Šiaulių lopšelių-darželių „Žirniukas“ ir „Žiogelis“ pedagogams, studentams iš Šiaulių universiteto ir „Romuvos“ progimnazijos mokiniams.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.