Lietuvos komanda Baltijos šalių informatikos olimpiadoje iškovojo aukščiausias vietas

Lietuvos komanda iš 25-osios Baltijos šalių informatikos olimpiados parsivežė absoliučią pirmąją vietą, tris aukso ir vieną sidabro medalius. Olimpiada vyko Estijoje, Tartu universitete.

 

Absoliučią pirmąją vietą ir aukso medalį laimėjo Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas Tautvydas Jasiūnas (olimpiadai ruošė mokytojai Kęstutis Simonavičius, Kristina Serapinaitė, taip pat olimpiadai ruošėsi Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto Šeštadieninėje informatikos olimpiadininkų mokykloje (VU MIF ŠIOM). Dar du aukso medalius iškovojo Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos abiturientas Gediminas Lelešius (mokytojai Kęstutis Simonavičius, Kristina Serapinaitė, taip pat ruošėsi VU MIF ŠIOM) ir Vilniaus licėjaus abiturientas Martynas Sinkievič (olimpiadai ruošėsi VU MIF ŠIOM).

Sidabro medaliu apdovanotas KTU gimnazijos vienuoliktokas Rokas Urbonas (mokytoja Kristina Serapinaitė, ruošėsi VU MIF ŠIOM). Olimpiadoje taip pat dalyvavo KTU gimnazijos dešimtokas Modestas Gujis (mokytoja Kristina Serapinaitė, ruošėsi VU MIF ŠIOM) ir Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos dešimtokas Dovydas Vadišius (mokytoja Vaidilutė Žukauskienė).

Komandai vadovavo dr. Jūratė Skūpienė iš Vilniaus universiteto Informatikos instituto bei daugkartinis mokinių ir studentų informatikos olimpiadų medalininkas VU MIF studentas Domantas Jadenkus.

Komandos dalyvavimą olimpiadoje organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Komandos rėmėjas – „Trafi“.

 

Olimpiadoje dalyviai turėjo išspręsti 6 sudėtingus uždavinius – sugalvoti algoritmus ir juos suprogramuoti C++, Java ar Python programavimo kalbomis. Dalyviai kėlė savo programas į varžybų sistemą, kur jos buvo kompiliuojamos, testuojamos ir iš karto rodomi rezultatai, kuriuos internetu galėjo stebėti visi, besidomintys olimpiada. Kartu buvo vykdoma ir nuotolinė olimpiada – visi, norintys išbandyti savo jėgas kartu su olimpiados dalyviais, galėjo tuo pačiu metu spręsti uždavinius, kelti sprendimus į varžybų sistemą ir matyti savo rezultatus.

Olimpiadoje dalyvavo 64 mokiniai iš dešimties šalių – iš aštuonių Baltijos jūros regiono valstybių, taip pat Norvegijos ir Islandijos.

2020 m. balandį į 26-ąją Baltijos šalių informatikos olimpiadą pakvies Latvija.

 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.