Lietuvos gimtadienio belaukiant

Dalia Gedgaudienė, Rima Kulbačiauskienė
,
projekto organizatorės, auklėtojos

Panevėžio r. Velžio lopšelio-darželio bendruomenė aktyviai dalyvavo projekte „Lietuvos gimtadienio belaukiant“. Daug šurmulio sulaukė riešinių mezgimas – darželio bendruomenės narės (auklėtojos, jų padėjėjos ir vaikų mamos bei močiutės) dūzgė kaip bitelės kurdamos mažus tautiškumo simbolius.

Per projektą su vaikais aplankėme Velžio biblioteką, kur mus sutiko bibliotekos vedėja Birutė Kronienė ir išsamiai papasakojo apie Aukštaitijos regiono tautinius motyvus. Mokėmės pinti advento vainiką pas amatininkę Virgą Stundžienę. Be to, vaikai dalyvavo respublikiniame konkurse, skirtame tautinio kostiumo metams pažymėti.

Projektą vainikavo meninio ugdymo pedagogės Danutės Pleskienės ir Dalios Gedgaudienės organizuotas šventinis koncertas – Vasario 16-osios minėjimas. Renginys prasidėjo iškilmingai – Vinco Kudirkos „Tautiška giesme“. Vaikai deklamavo eilėraščius apie Tėvynę, o koncertą baigėme Ingos Šeduikienės daina „Svarbiausi žodžiai“. Šventės kulminacija tapo gyva rankų su tautinėmis riešinėmis grandinė, apjuosusi darželį.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.