Lietuvos EdTech asociacija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Izraelio EdTech inovacijų centru „MindCET“

Pandemija negrįžtamai pagreitino švietimo skaitmenizaciją ir atvėrė galimybes spartesniam inovacijų kūrimui Lietuvoje. Švietimo startuoliai auga darydami vis didesnį proveržį – tai puiki galimybė atnaujinti įprastą švietimo modelį, suteikti naujų žinių, metodų, stiprinti XXI a. kompetencijų ugdymą. Po dvejų metų asociacijos veiklos švietimo technologijų startuolius ir entuziastus vienijanti bendruomenė „EdTech Lithuania“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su švietimo inovacijų centru „MindCET“.

 

„EdTech Lithuania“ asociacijos vadovas Šarūnas Dignaitis sako, kad atėjo laikas Lietuvos EdTech bendruomenei žengti į kitą lygį, kurti, stiprinti greitai augantį sektorių ne tik Lietuvoje, bet ir megzti glaudesnius ryšius su tarptautinėmis EdTech organizacijomis, padėti siekti bendrų tikslų. „Tikiu, kad bendradarbiavimas su Izraelio švietimo inovacijų centru „MindCET“ yra žingsnis, padėsiantis ne tik pritraukti pasaulinius švietimo sprendimus į Lietuvą, bet ir mūsų startuoliams plėstis kitose šalyse, pritraukti investicijų.“

 

Bendradarbiavimo sutarties pasirašymo metu kalbą sakė ir Lietuvos ambasadorė Izraelyje Lina Antanavičienė. „Tai istorinis laikas, nes tokį dokumentą Lietuva ir Izraelis pasirašo pirmą kartą. Technologijos ir švietimas bei šių sričių sandūra yra itin svarbi, jei norime proveržio švietime, kurio visi taip laukiame“, – minėjo ambasadorė.

Į Izraelį vyko visa delegacija iš Lietuvos: EdTech asociacijos nariai Andželika Rusteikienė („Junior Achievement Lietuva“), Jurgita Jaruševičienė („Mokosi.lt“) ir asociacijos vadovas Šarūnas Dignaitis. Kartu keliavo ir delegacija su Nacionalinės švietimo agentūros komanda ir EdTech centro vadove Indre Šuoliene. Vizito metu delegacija aplankė įvairius technologijomis grįstus darželius, mokyklas, mokslo centrus ir „EdTech Israel week“ konferencijas ir renginius, per kuriuos buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, vainikuojanti renginių ciklą.

 

„Esame be galo dėkingi ambasadorei Izraelyje Linai Antanavičienei, komercijos atašė Izraelyje Arūnui Karlonui už galimybę pradėti bendradarbiavimą. Taip pat Vladui Lašui, „Tamo.lt“, „Junior Achievement Lietuva“ už paramą asociacijai vykstant į Izraelį. Žinoma, visai delegacijai iš Lietuvos, kurių akys degė pamatyti ir palyginti EdTech ekosistemas Lietuvoje bei Izraelyje. Kelionė į Izraelį tik pradžia, realūs darbai laukia grįžus – tam čia ir esame, kad padarytume proveržį švietime su EdTech startuolių pagalba“, – sako „EdTech Lithuania“ asociacijos vadovas Šarūnas Dignaitis.

 

Daugiau apie Lietuvos EdTech startuolius ir švietimo inovatorius galima sužinoti čia.

 

„Junior Achievement Lietuva“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.