Lietuvoje vyks ukrainiečių stojamasis egzaminas į Ukrainos aukštąsias mokyklas

Liepos 22 d. ukrainiečiai Lietuvoje laikys nacionalinį stojamąjį testą į Ukrainos aukštąsias mokyklas. Stojamasis testas reikalingas visiems ukrainiečiams, norintiems studijuoti pirmosios pakopos arba vientisosiose studijose Ukrainos aukštosiose mokyklose.

 

Testą pasirinkę ukrainiečiai jį laikys nuotoliniu būdu Kaune, Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje.

 

Stojantiesiems į bakalauro studijas pagrindinė sesija prasideda rytoj, liepos 22 d., vyks ir liepos 25 bei 26 d.

 

Stojamam testui užsiregistravo 452 ukrainiečiai, jis bus organizuojamas srautais po 72–76 abiturientus. Rytoj, pirmąją testo organizavimo dieną, jį laikys 76 ukrainiečiai.

 

Papildoma sesija vyks rugpjūčio 17–18 d., o specialioji – rugsėjo 14–15 d. Stojantiesiems į magistratūros studijas pagrindinė sesija tęsis nuo rugpjūčio 10 d. iki 17 d. Pakartotinė sesija vyks rugsėjo 7–10 d., specialioji sesija – rugsėjo 30–spalio 3 d.

 

Ukrainos švietimo ir mokslo ministerijos parengtas testas apima ukrainiečių kalbos, Ukrainos istorijos ir matematikos dalykus. Egzaminas truks 2 valandas, jo rezultatą bus galima matyti iškart jį užbaigus. Testavimo duomenys keliaus į specialią Ukrainos duomenų bazę.

 

Testo organizavimu ir darbuotojų paieška rūpinasi Ukrainos ambasada. Galimybės laikyti stojamąjį egzaminą Lietuvoje sudarytos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bendradarbiaujant su Ukrainos švietimo ir mokslo ministerija.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.