Lietuvoje trečią kartą vyks Nacionalinis ekonomikos egzaminas 

Asta Narmontė
,
Lietuvos laisvosios rinkos instituto komunikacijos vadovė

Egzamino šūkis: „Už kiekvieno skaičiaus – žmogus!“

 

Trečią kartą organizuojamas Nacionalinis ekonomikos egzaminas šiemet vyks kovo 25 d. Kiekvienas lietuvis savo ekonomikos žinias galės pasitikrinti jam patogiu metu nuo 10 iki 20 valandos internetu, svetainėje www.ekonomikosegzaminas.lt.

 

„Kviečiame visus sužinoti, kiek jie išmano apie ekonomiką, su kuria kasdien susiduria. Klausimai apims svarbiausias ekonomikos sritis ir kvies mąstyti, ieškoti atsakymų. Siekiame parodyti, kad už kiekvieno skaičiaus, kiekvienos investicijos, paskolos ir palūkanų yra žmonės ir jų sprendimai. Ekonomika yra apie mus“, – teigia Lietuvos laisvosios rinkos instituto švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.

 

Didelio susidomėjimo sulaukusį egzaminą organizuoja Lietuvos laisvosios rinkos institutas su Lietuvos radiju ir televizija. Jame dalyvauja ir žmonės, kurie dirba su ekonomika nesusijusius darbus, ir profesionalūs ekonomistai, ir moksleiviai bei studentai. Per praėjusius dvejus metus iš viso dalyvavo beveik 15 tūkstančių žmonių.

 

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie finansinio raštingumo ir ekonomikos žinių ugdymo. Praėjusiais metais Nacionalinis ekonomikos egzaminas sulaukė didžiulio susidomėjimo, todėl visi turime kryptingai judėti toliau, kad finansai ir ekonomika taptų įprasta tema kasdieniame gyvenime. LRT, kaip visuomeninis transliuotojas, stengiasi šioms temoms skirti ypatingą dėmesį, o kartu su Lietuvos laisvosios rinkos institutu organizuojamas egzaminas yra puiki priemonė pamankštinti smegenis“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

 

Dėl geriausiai išmanančio ekonomiką vardo bus varžomasi trijose kategorijose – piliečio, moksleivio ir studento. Nugalėtojai bus apdovanoti piniginiais prizais, taip pat bus išrinkta ir aktyviausia mokykla bei mokytojas.

Nacionalinį ekonomikos egzaminą globoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Prie klausimų kūrimo prisideda partneriai: universitetai, Lietuvos bankas, Finansų ministerija ir kiti. Projektą įgyvendinti padeda Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“.

 

„Galime pasidžiaugti tuo, kokia patriotiška ir laisva mūsų visuomenė, o ypač jaunoji karta, išaugusi per trisdešimt laisvės metų. Norime, kad kiekvienas lietuvis savo kasdienėje veikloje, priimamuose sprendimuose taip pat jaustų ir ekonominę laisvę. Tam neabejotinos įtakos turi finansinis išprusimas, todėl džiaugiamės galėdami prisidėti prie nacionaliniu mastu įgyvendinamų iniciatyvų jam kelti“, – teigia Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“ direktorius Lukas Radžiūnas.

 

Registruotis egzaminui, išbandyti egzamino užduotis galima www.ekonomikosegzaminas.lt.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.