Lietuvoje įsikūrusius ukrainiečius pasiekė J. Šiugždinienės kvietimas registruoti vaikus į mokyklas

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ragina ukrainiečius, kurie pabėgę nuo karo Ukrainoje rado prieglobstį Lietuvoje, registruoti vaikus į mokyklas. Laiškas ukrainiečių ir lietuvių kalbomis juos pasiekė per pagalbos į Lietuvą atvykstantiems karo pabėgėliams „Stiprūs kartu“ sistemą.

 

„Lietuvos valstybei ir mūsų žmonėms labai svarbu, kad jūs pas mus jaustumėtės kuo geriau, būtumėte apsupti rūpesčiu ir šiluma. Daugelis jūsų atvykote su vaikais. Jiems svarbu bendrauti su bendraamžiais ir sustiprėjus emociškai įsijungti į ugdymo procesą. Daugiau kaip 7 tūkstančiai vaikų jau lanko Lietuvos mokyklas. Tuo labai džiaugiamės, tačiau dar daugiau vaikų iki šiol neatėjo į mokyklas. Kai kurie jų mokosi nuotoliniu būdu, bet jokiu būdu nesinori, kad dalis vaikų apskritai šiuo laikotarpiu nesimokytų ir neturėtų galimybės bendrauti su bendraamžiais. Todėl maloniai jūsų prašau – sudarykite galimybę vaikams mokytis, kartu po pamokų sportuoti, muzikuoti ar konstruoti robotus, užregistruokite juos į mokyklas. Užregistruokite vaikus į mokyklas ir tokiu atveju, jeigu jie mokosi nuotoliniu būdu Ukrainos mokyklose“, – rašoma ministrės laiške.

 

Visa informacija apie ukrainiečių ugdymą Lietuvoje pateikiama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos svetainėje.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.