Lietuvių kalbos olimpiada nuotoliniu būdu

Aleksas Bartnikas
,
Lietuvių kalbos olimpiados ir distancinės viktorinos „Prie tautos kultūros pamatų“ projektų vadovas

Aštuonioliktoji Kaliningrado regioninė lietuvių kalbos olimpiada pirmą kartą vyko nuotoliniu būdu. 53 krašto mokiniai ir studentai bandė savo jėgas trijose olimpiados nominacijose: lietuvių autorių meninių kūrinių raiškusis skaitymas, kūrybinis darbas apie lietuvių kultūros palikimą ir lietuvių kalbos leksikos bei gramatikos testas. Komisijos nariai kruopščiai vertino atsiųstus olimpiados dalyvių vaizdo ir garso įrašus, nuskenuotus kūrybinius darbus, leksikos ir gramatikos testus.

 

Visi nuotolinės olimpiados dalyviai gegužės 21 ir 22 d. buvo pakviesti į baigiamąją olimpiados dalį, vykusią LR generaliniame konsulate Kaliningrade ir Sovetsko miesto viešbučio „Rossija“ konferencijų salėje. Šiuose renginiuose taip pat dalyvavo nuotolinės viktorinos „Prie tautos kultūros pamatų“ nugalėtojai ir prizininkai. Susirinkusiuosius pasveikino LR generalinis konsulas Kaliningrade Olegas Skinderskis, LR konsulė Sovetske Daiva Mockuvienė, Marijampolės Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkė Vida Mickuvienė.

Aš, regioninės lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas Aleksas Bartnikas, paskelbiau olimpiados ir viktorinos rezultatus. Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti renginių organizacinių komitetų diplomais, kiti dalyviai gavo padėkos raštus. Be to, visiems buvo įteikti specialūs suvenyrai. Tarp skaitovų I laipsnio diplomais apdovanoti Gintaras Karmilavičius (Sovetsko miesto 10-asis licėjus, mokytoja Tatjana Pavlova), Julija Vinogradova (Nėmano miesto 2-oji vidurinė mokykla, mokytoja Vida Martišauskienė). Sėkmingiausias tapo Elinos Litvincevos (Sovetsko miesto kūrybos centras, mokytoja Tatjana Pavlova) kūrybos darbas. Didžiausią taškų skaičių, atliekant lietuvių kalbos leksikos ir gramatikos testą, pasiekė Imanuelio Kanto federalinio Baltijos universiteto studentas Pavelas Kabančiukas (dėstytoja Violeta Lopetienė).

 

Nuotolinėje viktorinoje „Prie tautos kultūros pamatų“ daugiausia nugalėtojų ir laureatų diplomų pelnė Pabaltijo laivų statybos technikumo studentai (dėstytoja Natalija Achutina). Gerus rezultatus taip pat parodė Černiachovsko pedagoginės kolegijos studentai (dėstytoja Tatjana Rodenko), Kaliningrado 32-osios gimnazijos mokiniai (vadovė Nina Kotliar), Sovetsko miesto 3-iosios pagrindinės mokyklos mokiniai (mokytoja Vita Kovalenko). Viktorinoje veikliai dalyvavo Marijampolės marijonų gimnazijos mokiniai. Olimpiados ir viktorinos nugalėtojai bei prizininkai turėjo galimybę viešai pademonstruoti savo meistriškumą. Daugiausia plojimų ir pagyrų sulaukė skaitovai. Pabaigoje renginių dalyvių laukė saldus vaišių stalas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.