Lietuva stiprina profesinį jūrinio verslo specialistų rengimą

Dažnai keliame klausimą, ar esame jūrinė valstybė, ar tik valstybė prie jūros? Į šį klausimą atsakyti padeda žvilgsnis į eilinių jūrininkų bei jūrinio sektoriaus specialistų rengimą Lietuvos profesinio mokymo įstaigose. Ilgai ieškota sprendimų, kaip sustiprinti šią sritį. Todėl šių metų rugsėjo 1 d. Klaipėdos laivininkų ir VšĮ Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos pagrindu įsteigtas Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centras (JSDRC).

Centras ir toliau rengs eilinės sudėties jūrininkus: jūreivius, laivo virėjus, motoristus, laivo elektrikus bei inžinerinės pramonės specialistus: laivų korpusų surinkėjus, suvirintojus, elektrikus, santechnikus bei ventiliacijos, oro kondicionavimo sistemų gamintojus-montuotojus. Sujungus dvi mokyklas ir jų praktinio mokymo bazes, pedagogų bei administracijos potencialą, bus galima rengti itin aukštos kvalifikacijos bei darbo rinkos poreikius atitinkančius specialistus.

 

Šiuo metu JSDR centre, už Europos Sąjungos lėšas, įrengtas inžinerinės pramonės sektorinis praktinio mokymo centras su šiuolaikiškomis suvirinimo (TIG, MAG, MIG ir suvirinimo robotas) bei metalo apdorojimo, tekinimo bei frezavimo staklėmis, taip pat europietiška santechnikos mokymo įranga. Profesijos mokytojai moka dirbti šiomis naujovėmis, tad ir verslo įmonės naudojasi šio Centro paslaugomis.

Inžinerinis praktinio mokymo centras vykdo praktinius užsiėmimus kitų mokymo įstaigų mokiniams, pasirinkusiems inžinerinius modulius, skatina dirbančiųjų skirtingose mokymo įstaigose bendradarbiavimą, patirties sklaidą, bendrus mokymus, sudaro galimybę rengti darbo rinkai reikalingas mokymo programas. Rengiant eilinės sudėties jūrininkus, mokiniai turi galimybę praktinį mokymą atlikti Europos Sąjungos lėšomis įrengtame laivo denio mechanizmų poligone, kuriame formuojami realūs praktiniai įgūdžiai dirbant su gelbėjimo valties, inkaro nuleidimo-pakėlimo, užbortinio trapo ir krovos įranga.

 

Tarptautinių projektų dėka („Erasmus+“) tiek mokiniai, tiek ir mokytojai įgauna europinės patirties atlikdami praktiką ir darbo stebėjimus kitų valstybių įmonėse ir praktinio mokymo centruose. Naujomis idėjomis dalijamasi su plačia auditorija: mokymo įstaigomis, parodomis, verslo įmonėmis, todėl gimsta pažangių idėjų, naujų projektų bei tikslingų investicijų, skatinančių nuolat tobulėti ir siekti bendro tikslo.

Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centro ateities tikslas – stiprinti jūrinio sektoriaus ir inžinerinės pramonės darbuotojų rengimo kokybę bei įgyvendinti kelis strateginius plėtros tikslus. Pirmasis tikslas: ruoštis atsinaujinančios energijos šaltinių specialistų rengimui, nes kiekvienais metais šios srities specialistų poreikis didėja. Antrasis tikslas: nuo rudens rengti laivo keleivius aptarnaujančius darbuotojus – stiuardus. Šiuo metu viena iš pagrindinių Centro socialinių partnerių AB „DFDS Seways“ nurodė didelį šių specialistų poreikį.

 

Vienas iš pagrindinių strateginių tikslų – ruošti specialistus su naujausia, darbo rinkoje naudojama įranga. Todėl centre ir toliau plečiama praktinio mokymo infrastruktūra ir jau kitą rudenį Centras pristatys bendruomenei 0,5 milijono eurų kainavusią laivo elektrikų, motoristų ir jūrų uosto krovinių logisto rengimo bazę.

 

Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centras atliepiant darbdavių poreikius ir siekia proveržio jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo srityje!

 

Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.