Lieporių gimnazijoje – virtualus projekto partnerių susitikimas

Sigita Valuckienė
,
projekto koordinatorė

Balandžio 6–8 dienomis įvyko trečiasis „Erasmus+“ projekto „Šeima, kurią vadiname Europa“ (angl. „The Family We Call Europe“) susitikimas, koordinuojamas projekto partnerių iš Lenkijos. Dėl susiklosčiusių socialinių bei politinių aplinkybių, veiklos, kuriose dalyvavo projekto partneriai iš Lietuvos, Lenkijos, Ispanijos, Graikijos, vyko virtualiai. Organizatorių Lenkijos mokyklos direktorius pasveikinimo visus dalyvius, pristatė savo mokyklą. Vėliau mokiniai jungėsi į tarptautines grupes, kuriose vyko susipažinimo veiklos – dalyviai kalbėjo apie savo pomėgius, mėgstamą maistą, įvairias patinkančias arba aplankytas šalis  ir t. t. Savo kūrybinius gebėjimus mokiniai atskleidė nagrinėdami karo tematiką dainose, be to, ieškojo dainų, skatinančių taiką, analizavo žodžius ir ruošė pristatymus.

 

Antrąja dieną svečias iš Varšuvos universiteto vedė edukacinį užsiėmimą apie šifrus ir šifravimo istoriją. Išklausę paskaitos, mokiniai patys atliko užduotis, kuriose turėjo iššifruoti paslėptą tekstą. Dalyviams užduotis pasirodė ypač įdomi ir įtraukianti. Nemažai emocijų sukėlė susitikimas su Svitlana Radetska, karo pabėgėle iš Ukrainos. Viešnia pasakojo apie savo gyvenimą Ukrainos sostinėje Kijeve, kodėl turėjo skubiai trauktis iš savo šalies, karo siaubą, dėkojo Lenkijos ir kitų valstybių žmonėms už teikiamą pagalbą ir atsakė į įvairius projekto dalyvių klausimus.

 

Trečiąją susitikimo dieną Europos Solidarumo Centro gidė vedė užsiėmimą apie Lenkijos bei visos Europos istoriją, trys susitikimo šeimininkų Lenkijos mokiniai taip pat paruošė pristatymus šia tema. Visi projekto dalyviai atsakinėjo į virtualaus žaidimo klausimus, o nugalėjo Ispanijos atstovas. Veiklos baigėsi kūrybinėmis užduotimis. Mokiniai, išsitraukę užduotį stiprybės vienybėje tema, turėjo ją kūrybiškai pavaizduoti. Visi projekto dalyviai nustebino originaliais paveikslais.

 

Buvo smagu ir įdomu dalyvauti puikiai organizuotame virtualiame susitikime. Projekto dalyviai ne tik patobulino komunikacinius įgūdžius užsienio kalba, bet ir pagilino istorijos žinias, kultūrinę patirtį, atskleidė savo kūrybiškumą ir praplėtė tolerancijos ribas. Projekto dalyvių – mokytojų ir mokinių – įgyta patirtis bus naudinga vykdant įvairias veiklas gimnazijoje. Dabar visų projekto dalyvių gegužės mėnesį laukiame Lieporių gimnazijoje.

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal „Erasmus+“ KA2 programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.