Lieporių gimnazijoje – pirmokų krikštynos

Rita Norkutė, Aida Šliažienė
,
Lieporių g-jos mokytojos

Šiaulių Lieporių gimnazijos antrokai, laikydamiesi tradicijų, jau pirmąją naujųjų mokslo metų savaitę surengė pirmokų krikštynas, kurių tema „Stojimas į kariuomenę“. „Krikšto apeigos“ prasidėjo jau nuo pat ryto – pasibaigus pirmajai pamokai, „krikštatėviai“ antrokai naujokus pirmokus pakvietė į gimnazijos kiemą. Pasak antrokų, kariuomenės tema pasirinkta neatsitiktinai ir ne šiaip sau – gimnazijoje, kaip ir kariuomenėje, labai svarbu yra tvarka ir taisyklių laikymasis. Pirmokai, vadovaujami vyresnių gimnazistų, atliko mankštą, sakė priesaiką, mokėsi giedoti Lieporių gimnazijos himną. Visus pasveikino ugdymo skyriaus vedėja Reda Šteimantienė ir palinkėjo pirmokams kuo greičiau įsilieti į bendruomenę ir susirasti naujų draugų. Išklausę antrokų sveikinimo ir linkėjimų niekada nepristigti ryžto, užsispyrimo ir pasitikėjimo savimi, pirmokai gimnazistai su savo auklėtojais ir mokytojais išvyko į Salduvės parką, kur jų laukė įvairūs išbandymai.

 

Prieš prasidedant rungtims, klasių komandos prisistatė: vienos rimtai, kitos išradingai, trečios šmaikščiai. Užduotys, kurias paruošė kūno kultūros mokytojai Dainius Bertulis, Robertas Stankevičius bei turizmo būrelio vadovas, matematikos mokytojas Rolandas Šidlauskas, reikalavo ir fizinių įgūdžių, ir išmonės bei apsukrumo. Įveikus visa kliūtis, iškylautojų laukė prizai bei gamtoje ruošti pietūs ir šilta arbata.

Pasidžiaugę rudens diena, kupina įspūdžių ir naujų pažinčių, džiugiai nusiteikę, gimnazistai, tapę visateisiais bendruomenės nariais, grįžo į Lieporių gimnaziją, kurioje jų laukia daug smagių patirčių ir išbandymų.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.