Lieporių bendruomenėje mokosi ir suaugusieji

Kristina Ališauskaitė
,
asociacijos „Lieporių mokyklos bendruomenė“ pirmininkė

Asociacija „Lieporių mokyklos bendruomenė“ baigė tarptautinio projekto „Improve digital competence in adult people“ veiklas, skirtas suaugusiųjų skaitmeniniam raštingumui tobulinti. Projekte, be Lietuvos, dalyvavo šios šalys: Ispanija, Latvija, Lenkija ir Bulgarija. Projekto veiklos apėmė daug skaitmeninio ugdymo sričių, sukurti skaitmeniniai moduliai ir užduotys asmeninių gebėjimų tobulinimui: asmens duomenų ir apsaugos; dalijimosi skaitmeninėmis technologijomis; apsauginių įtaisų; skaitmeninio turinio kūrimo; skaitmeninės tapatybės valdymo; duomenų naršymo ir filtravimo; bendradarbiavimo, naudojantis skaitmeninėmis technologijomis; kūrybingo skaitmeninių technologijų naudojimo; skaitmeninio turinio integravimo ir tobulinimo; sąveikos, naudojantis skaitmeninėmis technologijomis.

Sukurtas intelektualus produktas (ir programėlė, naudojama išmaniajame telefone) pristatytas bendruomenei, pasidžiaugta, kad suaugusieji naujoves priima entuziastingai. Nemokamas skaitmeninis turinys yra interneto svetainėje www.idcap.eu.

 

Vykdant projekto veiklas, įvertintas suaugusiųjų, turinčių žemą išsilavinimą, bedarbių, dirbančiųjų, imigrantų ir kitų socialiai jautrių grupių skaitmeninis raštingumas. Prie projekto produktų kūrimo prisidėjo ir Lieporių gimnazijos informacinių technologijų specialistai. Jie, kaip ir kiti suaugusieji, tobulino raštingumo kompetencijas, užsienio kalbos vartojimo įgūdžius.

 

Padaryta iš tiesų daug – sukurti mokomieji moduliai, kuriais siekiama tobulinti pagrindinius skaitmeninės kompetencijos įgūdžius; matematinę kompetenciją ir pagrindinius gamtos mokslų bei technologijų ir bendravimo gimtąja kalba įgūdžius. Kad visi pageidaujantys galėtų tobulinti gebėjimus ir gilinti žinias, sukurti mokomieji skaitmeniniai moduliai, o įgūdžius įtvirtinti galima atliekant skaitmenines užduotis. Be to, sukurta elektroninė saugykla su medžiagomis, įrankiais ir ištekliais, skirta lavinti skaitmeninius gebėjimus.

 

Džiugu, kad asociacijos „Lieporių mokyklos bendruomenė“ nariai sėkmingai dalyvavo įvairiose skaitmeninio ugdymo veiklose ir tobulino kompiuterinio raštingumo kompetencijas.

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal „Erasmus+“ KA2 programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga dėl bet kokio jame esančios informacijos pateikimo ir naudojimo.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *