Lėlės vaidmuo liaudies pedagogikoje ir vaikų auklėjime

Elena Čekienė
,
direktorė

Visagino vaikų lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“ tęsia Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginius. Lapkričio 17 d. mokytis susirinko mokyklos pedagogai, jie dalyvavo edukacinėje programoje „Lėlės vaidmuo liaudies pedagogikoje ir vaikų auklėjime“. Šią programą įgyvendino „Verdenės“ gimnazijos mokytojos Natalija Matyskina ir Rimvyda Ardamakovaitė. Programos metu pedagogai susipažino su liaudies žaislų nauda vaiko auklėjime ir pasigamino medžiaginių lėlių.

 

Žaidimas turi ypatingą reikšmę vaikui ir jo vystymuisi, tai jo gyvenimo pagrindas. Šiame procese svarbiausias žaislas – lėlė. Tai artimiausias žmogui savo įvaizdžiu bei ilgiausią istoriją turintis žaislas. Ji vaikų gyvenime atlieka žmogaus, draugo, žaidimo ar pokalbio partnerio bei kitas funkcijas. Lėlė – tai mažas žmogaus modelis, kuris atspindi laikotarpio estetinę kultūrą, meistro sugebėjimus ir, be abejo, madą. Lėlė padeda atskleisti ir socialines realijas, supažindina vaikus su socialiniais vaidmenimis, profesijomis ir gyvenimo būdu. Be to, nuo senų laikų kalbama apie lėlės magišką ir terapinį poveikį ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Manoma, kad taip yra todėl, jog lėlės yra panašios į žmogų. Tai pačiai lėlei galime suteikti daugybę skirtingų charakterio ir asmenybės bruožų. Todėl nenuostabu, kad lėlės buvo pradėtos naudoti pedagogikoje.

 

Mokymai praėjo puikiai, pedagogai pasijuto vaikais ir emocingai kūrė lėles, demonstravo savo kūrybos vaisius. Ačiū Rimvydai ir Natalijai už mokymus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.