Lapkritį palydėjome renginiu „Rudens nostalgija“

Rasa Žutautaitė, Irutė Lapinskienė
,
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija

Paskutinį lapkričio ketvirtadienį Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje vyko tradicinis renginys – mokinių kūrybos popietė „Rudens nostalgija“, skirta Žemaitijos metams paminėti. Kai už lango ėmė temti ir siausti rudeninis vėjas, mes, gimnazijos mokiniai, tėveliai, mokytojai ir mokyklos administracija, kaip viena didelė šeima susirinkę savo namuose, tai yra gimnazijos bibliotekoje, labai maloniai praleidome vakarą. Jaukią atmosferą kūrė spalvingi mokinių piešiniai, marginti šalikai, puošnūs marškinėliai, šventinių atvirukų paroda…

 

Pirmiausia buvo pristatyta dar viena žemaitiškos mokinių kūrybos knygelė, išleista šį pavasarį Žemaičių klubo vadovės Jadvygos Miežetienės, iliustruota fotografijomis, kurias su jaunaisiais fotografais parengė mokytoja Janina Šidlauskienė. Savo kūrybą žemaitiškai skaitė mokiniai Tomas Perkumas, Domantas Kalnius, Fausta Remenytė ir Rasa Žutautaitė. Skambėjo žiūrovų juokas, veiduose švietė šypsenos. Paskui dainą „Maža legenda“ atliko mokinė Agnė Irkinaitė, o Gintarė Pociūtė – dainą „Ufonautai“. Savo sugebėjimus rodė ir mūsų mokyklos skaitovės: etiudą iš pjesės „Ar nori dangaus“ skaitė G. Pociūtė, Austėja Strakšytė skaitė Janinos Degutytės eilėraštį. Klausėmės svajingų kūrėjų tekstų: savo kūrybą pristatė mokinės Gintarė Kniukštaitė, Edita Maksvytytė ir Laineda Vainauskaitė.

 

Kai mokiniai dainavo ir grojo, mes niūniavome kartu, lingavome susikibę už rankų. Tik kai demonstruojami repavimo sugebėjimai (Martynas Knieža), nelabai bepalinguosi – pasirodymas užgniaužė kvapą. Užgesus šviesoms nusikėlėme į teatro pasaulį. Teatralai (režisierius N. Gedminas ir mokiniai) pasakojo apie nuotykius virtualioje erdvėje. Taip pat mokytojos Eglės Litvinienės mokiniai Jonas Pakutka, Ugnius Gedžius, Deividas Bružas, Justas Seselskas su pasididžiavimu pristatė netradicinius lietuvių kalbos namų darbus – repo stiliumi sukurtą dainą pagal Martyno Mažvydo „Katekizmą“, įrodė, kad tai tikrai labai šaunus būdas mokytis.

 

Mokytoja Valdonija Karaliūnienė su mokiniais pasidalijo, kokiomis spalvomis Žemaitiją mato mūsų gimnazijos, Veiviržėnų, Šakių „Varpo“, Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijų dailininkai ir keramikai (šiais mokslo metais gimnazija vykdo respublikinį socializacijos projektą „Žvilgsnis į Lietuvą – Aukštaitija“, o šio projekto tąsa – spalio 25 d. vykusi „Kūrybos naktis“, kurioje dalyvavo ir svečių). Taip pat išvydome nuostabių eksponuojamų darbų – mokinių pagamintų kalėdinių atvirukų, mokytojų sukurtų šilko šalikų, kuriuos pristatė mokytoja Ieva Litvaitytė su savo mokiniais. Paroda „Rudens spalvos“ rodė, ką gamtoje regi gimnazijos fotografai. Popietę baigėme daina „Juodas garvežys“, kurią atliko gimnazistė Algimantė Paliukaitė.

Pamatėme išskirtinių pasirodymų, išgirdome mokinių kūrybą. Tiek daug talentingų ir gabių, tiek daug tų, kuriais galime didžiuotis!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.