„Laisvės“ radijo startas!

Jolanta Gutauskaitė-Janulevičienė
,
direktorės pavaduotoja ugdymui

Kovo pradžioje Vilniaus „Laisvės“ gimnazijoje mokinių ir mokytojų iniciatyva buvo įkurtas „Laisvės“ radijas. Gimnazija jau antrus metus dalyvauja projekte „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“, kurio programa skirta atskleisti ir ugdyti svarbiausius mokinių XXI amžiaus gebėjimus. Projektą įgyvendina Britų taryba (British Council) ir asociacija „Kūrybinės jungtys“. Šiemet projekte dalyvaujantiems gimnazistams ir mokytojams, ieškantiems veiksmingesnių būdų kurti konstruktyvius santykius, pritaikyti įgyjamas žinias ir rasti inovatyvius sprendimus, kilo mintis susivienyti dėl bendro kūrybinio tikslo – įkurti gimnazijoje „Laisvės“ radiją.

 

Gimnazijoje įrengta elektroninio skambučio sistema, kuri kartu bus panaudota ir „Laisvės“ radijui transliuoti. Radijo programą sudarys penkios gimnazistų kuriamos laidos, o į pamokas ir pertraukas kvies muzika. Radijo transliacijos prasidėjo kovo 10 d.: per pertraukas gimnazijos bendruomenė išgirdo pirmąsias „Laisvės“ radijo laidas: „Labas rytas, štai ir aš“, „Kai užaugsiu, būsiu“ ir „Tik neklausk“. Dar dvi laidos – „Lažinamės, nežinai“ ir „Laisvės“ hitai“ debiutuos, kai baigsis karantinas ir į mokyklą vėl grįš mokiniai ir mokytojai. Padedami kompozitoriaus Gedimino Zujaus, gimnazistai visoms laidoms sukūrė originalius šaukinius, kuriais bus pradedamos laidos. Įdomiausios pokalbių laidos bus įrašomos ir publikuojamos „Laisvės“ radijo kanale YouTube svetainėje. Kiekvieną laidą kuria skirtingos gimnazistų komandos, kurios ieško įdomių pašnekovų, kuria klausimus ir organizuoja interviu.

 

Gimnazijos radijo atidarymo proga kovo 10 d. mokinius sveikino direktorė Jūratė Lutinskaitė-Kalibatienė, į gimnaziją atvykusi LR Seimo narė Monika Navickienė, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, asociacijos „Kūrybinės jungtys“ atstovai ir kiti garbūs svečiai.

Projekto kūrybos agentė Jolanta Masiulienė ir projekto kūrybos praktikas Eimantas Bareikis linkėjo gimnazistams, kad „Laisvės“ radijo šaukinys „Čia mūsų radijas“ taptų realybe ir radijo eteris taptų girdimu gimnazistų balsu. Tikimės, kad „Laisvės“ radijas suvienys gimnazistus ir mokytojus bendrai kūrybinei veiklai ir taps patraukliu, šiuolaikišku instrumentu, padėsiančiu ne tik įgyti žurnalistikos pradmenų, bet ir ugdyti kūrybišką ateities asmenybę.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.