Laiškas draugui

Raimonda Žemaitienė
,
Šakių l.-d. „Berželis” priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

Labai labai seniai, o gal ir visai dar neseniai, tada, kai dar nebuvo mobiliųjų telefonų, kompiuterių ir retai kas naudojosi internetu, žmonės bendraudavo… ranka rašytais laiškais. Popieriniai laiškai pasiekdavo kitus miestus, kaimus ir kitas valstybes bei žemynus. Popieriaus lape suguldavo mintys, jausmai, prisiminimai galvojant apie tą žmogų, kuriam laiškas skirtas. Popierinis laiškas visada rašomas su didesniu nuoširdumu, jame rašantysis sudeda visą savo šilumą, meilę ir ilgesį. Laiškelis įdedamas į voką, ant voko klijuojamas pašto ženklas ir šis keliauja į paštą. Kad pasiektų adresatą, laiškas gali nukeliauti šimtus ar tūkstančius kilometrų. Vyresniosios kartos žmonės puikiai atsimena tą jausmą, kai su nerimu skubi prie pašto dėžutės, nes tikiesi ten rasti tau skirtą baltą voką su spalvingu pašto ženklu kamputyje. Visi, kas yra rašę/gavę ranka rašytą laišką, manau sutiktų, kad jis gyvas, nes jį gali paimti į rankas, pajausti rašiusiojo šilumą.

 

Pasaulį ištikusi pandemija atskyrė žmones, tad su draugais, bičiuliais tenka bendrauti per atstumą, pasitelkus išmaniąsias technologijas. Tai puiki proga prisiminti seną, gerą būdą bendrauti. Šakių lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinės „Bitučių“ grupės vaikai išbandė jiems dar visai naują bendravimo būdą –  laiškais. Vaikai siuntė laiškus vieni kitiems ir laukė jiems skirto laiškelio. Kiek džiaugsmo pamačius paštininką su voku rankose, kiek laimės radus laiškelį pašto dėžutėje! Dažnam vaikui tai pirmasis asmeniškas laiškas.

 

Šių metų sausio mėnesį Šakių lopšelio-darželio „Berželis” „Bitučių” grupės bendruomenė įgyvendino projektą „Laiškas draugui”. Priešmokyklinukai per 10 dienų iš viso parašė apie 30 laiškų. Paskatinti idėjos, vaikai laiškus rašė ne tik grupės draugams, bet ir seneliams, giminaičiams. Įgyvendinant šį projektą vaikai turėjo galimybę praktiškai sužinoti, kaip veikia paštas, kokį kelią turi nukeliauti laiškas, kad pasiektų namus, įgijo žinių apie paštininko profesiją ir  sunkų jo darbą. Taip pat įsitikino, jog svarbu žinoti savo namų adresą ir jį mokėti taisyklingai užrašyti. Siūlome ir jums išbandyti šį primirštą, bet daug džiaugsmo teikiantį bendravimo būdą. Ranka rašytas laiškas jus pasieks labai tyliai ir ilgam išliks prisiminimuose.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.