Laimingi jūros gyvūnai – Gyvūnų gerovės metams paminėti

Sonata Kruminienė
,
Klaipėdos l.-d. „Traukinukas” priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Vasario 14–kovo 31 d. Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Traukinukas” organizavome respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbelių nuotraukų parodą-konkursą „Laimingi jūros gyvūnai”. Konkursas-paroda skirta Gyvūnų gerovės metams ir Žemės dienai paminėti. Seimui 2022-uosius paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija šiemet tobulins laukinių gyvūnų gerovę užtikrinančius teisės aktus ir kurs gyvūnų gerovei palankią aplinką užtikrindama bazines laisves ir sąlygas, o mes, mažieji Lietuvos piliečiai, raginsime neteršti gamtos, rūšiuosime antrines žaliavas ir iš jų gaminsime rėmelius laimingiems jūrų gyvūnams. Ta proga skatinome pedagogus pravesti edukacijas apie vandenynų taršą ir žalą jūrų gyvūnams. Parodos tikslas buvo skatinti ekologiškumą, meninę raišką, empatiškumą, sąmoningumą, prisidedant prie šių metų Gyvūnų gerovės palaikymo.

 

Parodos organizatorė – Klaipėdos lopšelio-darželio „Traukinukas” priešmokyklinio ugdymo mokytoja Sonata Kruminienė, koordinatorė – direktorė Jolanta Kanišauskienė. Konkurso-parodos pagalbininkės: mokytojo padėjėja Zoja Sidorina, raštinės administratorė Lina Stonkuvienė. Parodos globėjas – Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centras.

 

 

Parodoje sulaukėme dalyvių iš įvairių Lietuvos švietimo įstaigų: ikimokyklinių, pradinių, pagrindinių mokyklų, progimnazijų, daugiafunkcinių centrų. Tokių dalyvaujančių įstaigų buvo daugiau nei šimtas. Sulaukėme 258 nuostabių, ekologiškų darbelių. Visi šie kūrybiški darbeliai atskleidė Jūsų rūpestį gyvūnais. Jūs parodėte, kad esate neabejingi šiuolaikinėms ekologinėms problemoms, prisijungėte prie mūsų iniciatyvos ir pasistengėte, kad jūros gyvūnai taptų laimingesni, nes, kas žino, gal nesurūšiuotas ledų pagaliukas būtų atsidūręs banginio pilve, o dabar jis papuošė  banginio piešinį ir tapo jo rėmeliu…

 

Labai norime tikėti, kad padėjome prisidėti prie Gyvūnų gerovės palaikymo metų ir raginame šiuo kilniu tikslu gyventi toliau, ugdant empatiškus, ekologiškai sąmoningus, kūrybiškus piliečius. Dėkojame visiems dalyviams, Jums išsiųsti padėkos raštai.

 

Iš atsiųstų vaikų darbelių sukurta elektroninė knygelė, kurią galite pavartyti čia:

https://read.bookcreator.com/S2DwdFOr3LRYWxJks30pdIO9W5J3/JfvS9jIUSxWqgDG8v3xInA

 

Informacija apie parodą ir nuostatai skelbiami Klaipėdos lopšelio-darželio „Traukinukas“ interneto svetainėje www.darzelistraukinukas.lt

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.