Labdaros mugė – bendrumo svarbos pamoka

„Mes mokome statyti pastatus, kurti miestus. Bet ne mažiau svarbu mokėti kurti bendruomenę, kuri juose gyvens. Šis renginys ir yra labai svarbi mūsų bendruomenės kūrimo, puoselėjimo pamoka. Ir puiki šventė“, – jau 15 kartą Vilniaus statybininkų rengimo centre vykusia labdaros muge „Kalėdų žiburiukas“ džiaugėsi įstaigos direktorė Daina Kiršanskienė.

 

Gruodžio 2 d. šio profesinio mokymo centro Viršuliškių skyriuje net kabinetai pakeitė pavadinimus ir paskirtį. Į edukacinius užsiėmimus, kuriuose profesijos mokytojai mokė iš medienos, keraminių plytelių, gamtinių medžiagų kurti kalėdinius papuošimus, atvyko mokinių iš Gabijos ir Maironio progimnazijų, Žemynos ir Sofijos Kovalevskajos gimnazijų.

Buvo ir visiškai šiuolaikinių „rankdarbių dirbtuvių“ – kompiuterinio projektavimo mokytojų padedami mokiniai galėjo sukurti nesudėtingų šventinių papuošimų projektų ir juos atspausdinti 3D spausdintuvu.

 

„Mus jau sieja bendri darbai. Jūsų centro mokytojų ir mokinių rankos ir sumanumas padėjo Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje atsirasti jaukioms patalpoms. Ir čia, pas jus, jaučiuosi jaukiai. Bendrumo, tarpusavio paramos jausmą reikia saugoti ir auginti. Vienybė mus daro stipresnius“, – šventinės mugės dalyviams kalbėjo svečias, vyriausiasis policijos kapelionas Algirdas Toliatas.

Kunigo mintį apie vienybės ir tarpusavio pagalbos svarbą pratęsė ir Renata Aleknienė, LPF „SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijos“ ekstremalių situacijų projektų vadovė. Labdaros mugės „Kalėdų žiburiukas“ metu surinktos lėšos šiemet buvo skirtos paremti Lietuvoje esančioms karo žiaurumų iš savos šalies išstumtoms ukrainiečių šeimoms.

 

Mugė šurmuliuoja – įprasta sakyti. Iš tiesų, šurmulio renginyje nestigo. Pirkėjai derėjosi su pardavėjais, o scenoje keitėsi atlikėjai. Ne tik savi muzikuojantys talentai – žiūrovai išvydo šokio teatro „Fantazija“ pasirodymą ir ilgai plojo Karoliniškių muzikos mokyklos muzikantams bei dainininkams.

Tradicija tapusios labdaros mugės „Kalėdų žiburiukas“ Vilniaus statybininkų rengimo centre rezultatus būtų galima skaičiuoti surinktų lėšų suma ar dalyvių skaičiumi. Bet mokyklai šis renginys pirmiausia yra pavykusi bendruomenės kūrimo ir puoselėjimo pamoka.

 

Vilniaus statybininkų rengimo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.