Kvietimas Lietuvos bendrojo ugdymo mokykloms

Lietuvos Respublikos konstitucijos egzaminas – jau 13-ąjį kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Egzaminą organizuoja LR teisingumo ministerija, egzamino globėjas – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, partneriai – Delfi.lt, LRT radijas ir televizija. Šiais metais pasitikrinti Konstitucijos žinias vėl kviečiami visi šalies gyventojai.

Egzamine kviečiami registruotis ir dalyvauti visi Lietuvos žmonės, mylintys savo šalį ir norintys dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą – Konstituciją.

Maloniai kviečiame prisidėti organizuojant Konstitucijos egzaminą Jūsų mokykloje ir informuoti mokyklos bendruomenę apie galimybę dalyvauti visuotinėje žinių pasitikrinimo akcijoje.

Informacija apie egzamino organizavimą

 

Visuotinėje teisinių žinių įvertinimo akcijoje dalyvauti kviečiami 1–12 klasių bendrąjį ugdymą teikiančių mokyklų mokiniai. Konstitucijos žinias mokiniai pasitikrinti galės dalyvaudami dviejuose egzamino etapuose:

I etapas

  • Spalio 3 d. 9 val. mokyklose I etapas vyks per Konstitucijos egzamino pamoką.
  • Per egzaminą 1–4 klasių mokiniai vykdys kūrybinę užduotį „Mano namai – Laisva Lietuva!“.
  • 5–7, 8–10 ir 11–12 klasių mokiniai savo Konstitucijos žinias galės pasitikrinti spręsdami testą. Per I etapą 5–12 klasių mokiniai atsakinės į 30 uždarų klausimų. Mokiniai, teisingai atsakę į ne mažiau kaip 25 klausimus, bus kviečiami į II egzamino etapą.
  • Su egzamino organizavimo taisyklėmis susipažinti galima  konstituciiosegzaminas.lt.

II etapas

  • Spalio 17 d. 9 val. etapas skirtas geriausiai I etape pasirodžiusiems 5–12 klasių mokiniams.
  • Į II etapą patekę egzamino dalyviai (koordinatoriai) apie jo organizavimą savo mokykloje bus informuoti individualiai.
  • Testą sprendusių vyresniųjų klasių mokinių atskirose kategorijose (5–7 kl., 8–10 kl., 11–12 kl.) bus išrinkta po tris nugalėtojus. Jiems bus įteikti organizatorių ir projekto partnerių įsteigti prizai.

 

Kūrybinė užduotis

  • Nuo spalio 9 iki 18 d. portale delfi.lt lankytojai bus kviečiami balsuoti už geriausiai kūrybinę užduotį atlikusių 1–4 klasių mokinių darbus. Tiksli balsavimo data bus patikslinta www.delfi.lt.
  • Kūrybinę užduotį atlikusių 1–4 klasių mokinių kategorijoje bus išrinkti 5 nugalėtojai. Jiems bus įteikti organizatorių ir projekto partnerių įsteigti prizai.
  • Su kūrybinio konkurso organizavimo taisyklėmis susipažinti galima konstituciiosegzaminas.lt.

 

Maloniai prašome informuoti savo mokyklos bendruomenę apie vykdomą akciją, paskirti egzamino koordinatorių ir egzaminui laikyti tinkamas patalpas. Mokytojas (ar kitas mokyklos atstovas), atsakingas už Konstitucijos egzamino koordinavimą, iki rugsėjo 27 d. privalės užsiregistruoti šioje nurodytoje formoje https://forms.gle/Kkp4n6XTx7bWafDYA. Tai vienintelė registracijos forma, kurią egzamine dalyvauti norinti mokykla privalo užpildyti, nurodydama egzamino koordinatorių savo mokykloje ir jo tikslius kontaktus. Užsiregistravę ir teisingai savo duomenis nurodę koordinatoriai egzamino išvakarėse, spalio 2 d., iki 13 val. registracijos formoje nurodytu elektroniniu paštu gaus spausdinti skirtas testo užduotis, egzamino protokolo nuorodą, egzamino laikymo ir kūrybinės užduoties vykdymo atmintinę. Labai prašome kontaktinę informaciją rašyti be klaidų.

 

Konstitucijos egzamino laimėtojai bus pasveikinti spalio 25 d. 13 val. per iškilmingą ceremoniją Prezidentūroje. Jiems bus įteikti organizatorių ir projekto partnerių įsteigti prizai.

Su egzamino taisyklėmis susipažinti galite čia. Daugiau informacijos el. paštu konstitucija@inlinen.eu.

 

Organizatorių inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.