Kviečiame teikti paraiškas į „Erasmus+“ virtualias kūrybines dirbtuves aktyvaus pilietiškumo tema

Vasario 27–28 d. Vokietijos nacionalinė „Erasmus+“ agentūra organizuoja virtualias kūrybines dirbtuves „The future of Europe – Europe is your future! Pupils’ participation in democratic life“.

 

Jaunų žmonių dalyvavimas demokratiniuose procesuose yra nepaprastai svarbus Europos Sąjungos ateičiai užtikrinti. Jaunimas vis dažniau randa ir naudojasi „alternatyviais dalyvavimo kanalais“, tačiau daugelis jaunų žmonių jaučiasi nutolę nuo oficialių demokratinių struktūrų ir institucijų. Kviečiame atrasti, kaip mokyklos per „Erasmus+“ programą galėtų remti jaunimo dalyvavimą demokratiniame gyvenime, jų socialinį ir pilietinį įsitraukimą per mokymosi veiklas.

 

Šis virtualus renginys yra įgyvendinamas nauja Barcamp forma, jis kviečia mokytojus ir mokinius nuo 14 iki 17 metų iš įvairių šalių susipažinti, apsikeisti idėjomis ir sužinoti, kaip pasinaudoti programos „Erasmus+” teikiamomis galimybėmis.

Pagrindiniai kūrybinių dirbtuvių tikslai:

  • apsikeisime idėjomis, kaip būtų galima paskatinti jaunimą aktyviau dalyvauti pilietiniuose procesuose kuriant Europos Sąjungos ateitį;
  • identifikuosime programos „Erasmus+“ galimybes mokykloms, kurios padėtų remti mokinių socialinį ir politinį įsitraukimą bei dalyvavimą demokratiniame gyvenime;
  • mokytojai jau dalyvavę „Erasmus+“ veiklose, ypatingai ilgalaikio mobilumo veiklose, pasidalins savo patirtimi;
  • suteiksime dalyviams galimybes rasti projektų partnerius „Erasmus+“ projektams.

 

Paraiškas galima teikti iki sausio 15 d.

 

Daugiau informacijos apie renginį ir instrukcijas apie paraiškos pildymą dalyvavimui renginyje rasite čia.

 

Švietimo mainų paramos fondo inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.