Kviečiame teikti DofE programos paraišką 2021–2022 mokslo metams

Neformaliojo ugdymo programa jaunimui DofE (angl. The Duke of Edinburgh’s International Award) kviečia tapti programą įgyvendinančia organizacija.

 

„Išmokau norus paversti tikslais ir jų siekti“.

„Supratau, kuo noriu būti ateityje“.

„Ėmiau pasitikėti savimi, pats priimti sprendimus, nebebijau suklysti“.

 

Taip dalyviai atsiliepia apie tarptautinę neformaliojo ugdymo programą 14–24 metų jaunimui DofE, kurios partnerių ratas Lietuvoje sparčiai plečiasi ir prie kurios prisijungti kviečiame naujas organizacijas.

 

DofE programos esmė – įveikti asmeninius iššūkius, kurie suteiktų 14–24 metų jaunimui praktinių gyvenimiškų įgūdžių, ugdytų drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę, prisidedančią prie visuomenės gerovės. Dalyvavimas programoje skatina ugdyti socialines-emocines kompetencijas, atpažinti savo talentus, išlikti fiziškai aktyviems, įgyti karjeros planavimo įgūdžių ir už tai gauti tarptautinį įvertinimą.

 

DofE programoje, pasaulyje veikiančioje jau 65 metus, šiuo metu dalyvauja 1,3 mln. jaunų žmonių iš daugiau kaip 130 šalių.

Džiaugiamės partneryste su beveik 90-čia Lietuvos mokyklų, įgyvendinančių DofE programą. Veiklas jaunimas atlieka laisvalaikiu, o programoje dalyvaujantys DofE mokymus baigę mokytojai-mentoriai stebi jų pasiekimus, motyvuoja, veda refleksijų susitikimus. Mokinių pasiekimai vertinami trimis programos lygiais, kuriuos įveikus, įteikiamas atitinkamas tarptautinis apdovanojimas: bronzos, sidabro arba aukso ženklelis bei sertifikatas.

 

Palaikomi Švietimo mokslo ir sporto ministerijos ir Britų Ambasados Lietuvoje siekiame kurti stiprias bei tvarias partnerystes ir siūlome prisijungti prie DofE bendruomenės Lietuvoje.

 

Norinčius įgyvendinti DofE programą nuo 2021 m. rugsėjo, kviečiame teikti paraišką .Paraiškos priimamos iki 2021 m. gegužės 9 d. arba kol bus užpildytos šiems metams skirtos vietos.

 

Programą Lietuvoje koordinuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

 

Daugiau informacijos apie programą, DofE dalyvaujančių organizacijų vadovų ir dalyvių įspūdžius rasite čia.

 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.