Kviečiame prisijungti prie disleksijos pažinimo savaitės!

Trečius metus iš eilės prie spalio mėnesį vykstančios pasaulinės iniciatyvos „Go Red for Dyslexia“ jungiasi ir Lietuva. Šį kartą su trenksmu – organizuojamas neskaitymo festivalis, kuriame laukiami ne tik turintys disleksiją, bet ir norintys ją pažinti. Dalyvių laukia komiksų dirbtuvės, literatūros pamoka be knygų, pjesės apie disleksiją premjera ir diskusija su disleksiją turinčiais puikiai pažįstamais žmonėmis. Kviečiame dalyvauti! Plačiau apie renginius Vilniuje ir Kaune neskaitymofestivalis.lt.

 

Labai svarbu disleksiją atpažinti ir nustatyti ankstyvame amžiuje, kad vaikai galėtų mokytis tokiu pat tempu, kaip ir jų bendraklasiai, todėl skatiname tapti disleksijos pažinimo savaitės dalimi ir spalio 3-9 d. (arba visą spalio mėnesį) padėti sau, draugams, artimiesiems ir kolegoms suprasti, kas yra disleksija.

Kaip galite prisidėti?

 

Pasikeiskite socialinio tinklo „Facebook“ paskyros viršelį ar parašykite bent vieną žinutę šia tema (vizualus galite atsisiųsti čia).

Su darbuotojais, draugais ar šeimoje prie bendro pietų stalo organizuokite diskusijas arba tiesiog pokalbius disleksijos tema.

 

Apsilankykite pirmojo lietuviško trumpametražinio dokumentinio filmo apie disleksiją „Vaikai iš kitos planetos“ premjeroje! Seansas spalio 4 d., 18:30 val., kino teatro „Senamiesčio Pasaka“ Mažojoje salėje (Vilnius). Renginys nemokamas. Būtina registracija (vietų kiekis ribotas).

 

Apsilankykite mūsų organizuojamoje parodoje Nacionalinėje švietimo agentūroje, kurioje net 34 akademinės knygos anglų kalba apie skaitymo sutrikimus. Plačiau apie renginį. Prieš atvykdami, galite peržiūrėti eksponuojamų knygų katalogą.

 

Disleksijos pažinimo savaitės veiklas ir iniciatyvas fiksuokite nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir dalinkitės socialiniuose tinkluose su grotažymėmis #DisleksijosPažinimoSavaitė2022 ir #GoRedForDyslexia.

 

Pažinę vaikus, kuriuos disleksija skatina ieškoti kitokių būdų skaityti ir mokytis, neabejotinai norėsite juos palaikyti ir paskatinti! Tad prisijunkite ir nepamirškite, kad apie disleksiją galima kalbėti kasdien!

 

Lietuvos aklųjų bibliotekos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.