Kviečiame mokytojus į švietimo aktualijų konferenciją „Europos klimato iniciatyva: Kartu už darnią mokyklą“

Birželio 17 dieną, penktadienį, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia šalies mokytojus bei ugdymo specialistus į švietimo aktualijų konferenciją „Europos klimato iniciatyva: Kartu už darnią mokyklą“.

 

Ši konferencija – nemokama ir atvira visiems iš anksto (iki 06.15) užsiregistravusiems šalies pedagogams.

 

Svarbiausi konferencijos programos akcentai:

 

  • Renginio metu aptarsime darnaus vystymosi švietimo aktualijas, tokias, kaip klimato kaita; jų integravimą (būtinybę ir būdus) į ugdymosi turinį – pamokas, neformalias edukacijas, popamokines veiklas. Pranešimą „Kaip klimato kaita pakeis mūsų gyvenimus iki 2030?“ skaitys Silvestras Dikčius, profesionalus klimatologas, Klimato kaitos apžvalgininkas.
  • Konferencijos dalyviams bus pristatyti tarptautinės švietimo ekspertų komandos 2 metų darbo rezultatai – mokytojų patirties dalinimuisi skirta platforma bei metodinis leidinys „Darnaus vystymosi švietimas. Praktinis gidas mokytojams“. Ir platforma, ir leidinys sukurti, siekiant padėti mokytojams integruoti visuomenei rūpimas temas į ugdymo/mokymo turinį pagal atnaujintų bendrųjų ugdymo programų reikalavimus. Naujoji platforma, beje, leidžia ne tik naudotis kitų patirtimi (įžvalgomis, metodais) bei ją reflektuoti, bet ir dalintis savąja. Šią temą pristatys psichologas Tomas Rakovas, metodinės priemonės „Darnaus vystymosi švietimas. Praktinis gidas mokytojui“ ekspertų grupės vadovas.
  • Renginio metu nagrinėsime praktinius jaunimo iniciatyvumo skatinimo būdus bei pavyzdžius. Apie moksleivių į(si)traukimą į aplinkosauginę veiklą ir realaus gyvenimo pamokas kalbės konferencijos lektorius Gediminas Čapkauskas, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos biologijos mokytojas, VDU Švietimo akademijos lektorius.
  • Konferencijoje bus pristatyta geroji bendrojo lavinimo mokyklos Vokietijoje (Integrierte Gesamtschule, IGS) patirtis, integruojant darnaus vystymosi tikslus bei transformacinio švietimo idėją į ugdymo turinį. Pranešimą skaitys lektorius Lukas Scherak, RCE Oldenburger Münsterland, projekto veiklų Vokietijoje koordinatorius.

 

  • Apie projekto „EUKI: Kartu už darnią mokyklą“ rezultatus – vertingas pamokas bei sėkmės istorijas – pasakos šios konferencijos organizatorė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro projektų vadovė Jolanta Markevičienė.

 

Konferencija vyks:

  • 2022 m. birželio 17 d., penktadienį,10.00–16.00 val.
  • Europos parke, Europos Parko g. 302, Joneikiškės 15166 (organizuojamas dalyvių nuvežimas iš Vilniaus)
  • Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija

 

Daugiau informacijos – dalyvių registracija, išsami programa ir kt.

 

LVJC inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.