Kviečiame mokyklas pažymėti Žirgo metus

Lietuvos Respublikos Seimas 2023-iuosius paskelbė Žirgo metais. Taip siekiama akcentuoti išskirtinę žirgo reikšmę Lietuvos istorijoje ir kultūroje nuo seniausių laikų, norima atkreipti dėmesį į žirgo svarbą lietuvių pasaulėjautoje, kūryboje, taip pat Lietuvos heraldikoje. Kartu siekiama paskatinti domėjimąsi nacionalinėmis žirgų veislėmis ir žirgininkystės plėtrą šiuolaikinėje Lietuvoje.

 

Etninės kultūros globos taryba, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia mokyklas pažymėti šiuos metus, surengti renginių, aktualizuoti žirgo temą ugdymo procese: diskutuoti apie nacionalines žirgų veisles, apie žirgo reikšmę lietuvių papročiuose, tautosakoje, folklore, Lietuvos valstybės heraldikoje. Kviečiame atkreipti dėmesį į žirgus ir žirgininkystę savajam krašte – aplankyti apylinkėse įsikūrusius žirgynus, pabendrauti su netoliese gyvenančiais žirgų augintojais, paieškoti žirgų senuose šeimos albumuose. Linkime įdomių projektų ir kūrybinių sumanymų!

Skruzdynės (Kuršių nerija) žirgeliai (nupiešė Olga Dubeneckienė 1926 metais, ČDM Lta 1590, ©Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Šiais metais minime pirmojo Lietuvos valstybinio žirgyno įsteigimo 100-mečio jubiliejų. Plungės žemaičių veislės arklių žirgynas buvo įsteigtas 1923 metais, siekiant pasirūpinti per Pirmąjį pasaulinį karą nukentėjusia žemaitukų ir kitomis nacionalinėmis arklių veislėmis.

 

Daugiau informacijos apie Žirgo metus skelbiama Etninės kultūros globos tarybos svetainėje www.ekgt.lt, skyrelyje „Atmintini metai 2023“.

 

EKGT ir ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.