Kviečiame į naują muziejų „Homo sovieticus”

Vilniuje atidarytas naujas muziejus „Projektas – Homo sovieticus”. Ekspozicijos tikslas – atskleisti sovietinio totalitarinio režimo pastangas ir priemones kurti naują socialinę, kultūrinę ir politinę aplinką ir jos produktą – sovietinį pilietį. Muziejuje ypač laukiami moksleiviai, negyvenę sovietiniu laikotarpiu ir neįsivaizduojantys to fantasmagoriško pasaulio.

 

Muziejuje demonstruojami 200 eksponatų, ekskursijas lydi gidas (vienos ekskursijos trukmė apie 1,5 val.), pavieniams lankytojams yra parengtas išmanusis gidas. Muziejus įrengtas labai moderniai, kiekvienoje iš penkų salių yra interaktyvi erdvė (terminalas), kur lankytojai gali peržiūrėti sovietinės propagandos ir melo demaskavimo vaizdo siužetus, nuotraukų galeriją, viktoriną ir sovietiniu laikmečiu naudoto žodyno paaiškinimą.

 

Ekspoziciją sudaro penkios atskirose salėse rodomos temos, ekspozicija pateikiama trimis lygmenimis.

Žaidimus mėgstantiems lankytojams prie atskiro kompiuterio galima išmėginti savo atvaizdą perkelti į sovietinius plakatus ar kronikas arba atsidurti baudžiamuose režimo gniaužtuose, pasidaryti šias nuotraukas ir atsisiųsti jas prisiminimui apie apsilankymą muziejuje.

Muziejus yra Tuskulėnų parke, kur okupantai slapčia užkasinėjo pirmais okupacijos metais KGB kalėjime sušaudytas savo aukas. Ekspozicija įrengta buvusiame dvare ir taip atspindi to laikmečio esmę – tikruosius namų šeimininkus sovietai išvarydavo iš namų ir juos naikino, trėmė, o jų būstuose ir žemėse prievarta kūrė savo „raudonąjį” pasaulį, kuriame išvarytų, sunaikintų šeimininkų vaikai turėjos virsti nemąstančiais robotais, pamiršusiais savo tikrąją istoriją, Tėvynę, papročius.

 

Apžvalginė ekskursija grupei kainuoja 15 Eur. (gido paslaugos).

Taip pat muziejuje teikiama pilietinio ir tautinio ugdymo programa „Atverta istorija“.

Edukacinė programa „Atverta istorija” – tai dvi apžvalginės ekskursijos po muziejus „Tuskulėnų dvaro paslaptys“ ir „Projektas – HOMO SOVIETICUS“, edukaciniai užsiėmimai bei žaidimai, dokumentinių filmų peržiūros.

Edukacinio užsiėmimo prgramos kaina – 10 Eur grupei.

Smulkią informaciją galite rasti čia.

Kontaktai

 

Vyresn. edukologas Valdas Šukevičius, mob. tel. 8 646 45949;

Vyresn. muziejininkė (gidas) Agnė Šniaukštaitė-Beinorienė, mob. tel. 8 602 87308; Vyr. muziejininkas (gidas) Rokas Miknevičius, mob. tel. 8 646 46279;

Vyresn. specialistas (kasa) Salvijus Tumelis, mob. tel. 8 646 49629.

 

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.