Kviečiame į fotografijų parodos „Vilniaus vaizdai“ atidarymą ir paskaitą Kaune

Lietuvos švietimo istorijos muziejuje (Vytauto pr. 52) sausio 10 d. 16 val. vyks žinomo fotomenininko Sauliaus Paukščio fotografijų parodos „Vilniaus vaizdai“ atidarymas ir paskaita apie senovinę Van Dyke Brown fotografijos techniką. Saulius Paukštys gyvena ir kuria Vilniuje. 1987 m. baigė Kauno technologijos universiteto Automatikos fakultetą, įgijo inžinieriaus specialybę. Gana anksti S. Paukštys susidomėjo fotografija. Jis yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, surengęs keliolika parodų Lietuvoje ir užsienyje. 2007 m. S. Paukštys įkūrė fotografijos studiją „Fototeatras“ ir iki šiol jai vadovauja.

 

Parodoje autorius pristato 20 fotografijų iš keliaujančios fotografijų serijos „Vilniaus vaizdai“. Visą šių fotografijų ciklą sudaro 50 vienetų fotografinių atvaizdų, serija yra nuolat pildoma naujomis fotografijomis. Fotografijose autorius fiksuoja istorines Vilniaus erdves, senamiesčio kiemus, naudodamas senovinę XIX a. techniką, kuri suartina istoriją ir dabartį, mistifikuoja Vilniaus architektūrą. Savo fotografijų ciklą „Vilniaus vaizdai“ Saulius Paukštys apibūdina taip: „Dirbant su senovine XIX a. Van Dyke Brown fotografijų technika, išgaunami labai faktūriški, subtilūs ir išraiškingi atvaizdai. Kiekvienas toks atspaudas – vienetinis ir unikalus. Itin įspūdingai atrodo architektūrinės kompozicijos – išryškėja architektūrinių elementų kontrastai, faktūros, daugiaplanių struktūrų šešėliai. Tai – savotiškas alchemiškos laiko mašinos modelis, kelios dozės Užupio atvaizdų, kuriuose praeities senovinė technologija susipina su dabarties fotografavimo momentais. Visa tai sukonstruoja unikalų vaizdą, turintį ir istorinio vyksmo užtaisą, ir fotografijai būdingą dabarties liudijimo, unikalaus laiko konspiravimo faktą. Pats šis fotografinių paveikslų spausdinimo procesas reiškia, kad kiekvienas atspaudas yra vienetinis ir unikalus. Popieriaus faktūra atspaustą vaizdą priartina labiau prie grafikos nei prie fotografijos.“

 

Kviečiame patyrinėti ir pasigrožėti šiais Užupio vaizdais, jo paslaptingais ženklais, faktūrų ir atspalvių subtilybėmis bei dalyvauti autoriaus paskaitoje apie naudojamą fotografavimo techniką.

 

Paroda veiks iki sausio 30 d.

Parodos rengėjai: Lietuvos švietimo istorijos muziejus, VšĮ „Gabrielės meno galerija“.

 

Pranešimą spaudai paruošė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.