Kviečiame dalyvauti seminare „Autizmo ir kitų raidos sutrikimų turinčių vaikų mokymas plaukti: iššūkiai ir galimybės“

Lietuvos mokyklose mokosi daugiau kaip 30 tūkstančių specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų. Daliai jų kasdienė veikla kartu su bendraamžiais yra sunkiai prieinama, jie jaučiasi izoliuoti, tokių vaikų vengiama sporto būreliuose, stovyklose, kituose laisvalaikio užsiėmimuose, baseinuose. Raidos sutrikimų turinčių vaikų socialinio bendravimo ypatumai neretai riboja jų galimybes dalyvauti jų bendraamžiams būdingose laisvalaikio ir sporto veiklose. Specialistai, stokojantys žinių ir gebėjimų, reikalingų darbui su raidos sutrikimų turinčiais vaikais, susiduria su iššūkiais sporto veiklose sutikus „kitokį vaiką“.

 

JAV Autizmo asociacijos duomenimis, 90 proc. atvejų autistiškų vaikų mirties dėl nelaimingo atsitikimo priežastis, jiems pasitraukus iš saugios aplinkos, yra skendimas. Lietuvoje taip pat aktuali raidos sutrikimų turinčių vaikų mokymo plaukti problema, todėl siekiant apmokyti specialistus organizuojami seminarai „Autizmo sutrikimą turinčių vaikų mokymas plaukti: iššūkiai ir galimybės“.

 

Kviečiame dalyvauti mokymuose, kurie vyks rugsėjo 30 – spalio 1 d. Vilniuje; spalio 7–8 d. Palangoje.

 

Seminarai skirti plaukimo treneriams, kūno kultūros, fizinio rengimo, reabilitacijos specialistams, dirbantiems su raidos sutrikimų turinčiais vaikais.

Seminarų dalyviai sužinos, kaip taikant taikomosios elgesio analizės metodą, įvairias vaizdinės pagalbos priemones mokyti vaikus plaukti ir saugiai elgtis vandenyje, susipažins su pagrindiniais skęstančiųjų gelbėjimo ir pirmosios pagalbos teikimo metodais. Dalyviams bus pristatyta metodinė priemonė ir mokomieji filmai, skirti raidos sutrikimų turinčių vaikų mokymui plaukti.

Seminarą organizuoja viešoji įstaiga „Švietimo pagalbos projektai“ (www. facebookcom/svpagalbosprojektai) įgyvendindama projektą „Sporto specialistų, dirbančių su raidos sutrikimų turinčiais vaikais kvalifikacijos tobulinimas“, bendrai finansuojamą Sporto rėmimo fondo lėšomis.

 

Registracija užpildžius elektroninę formą – https://form.jotform.com/202614279501349.

 

Seminaro programa Vilniuje

 

VšĮ „Švietimo pagalbos projektai“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.