Kviečiame dalyvauti Metų paskaitoje

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia dalyvauti 2022 metų pirmojoje paskaitoje ir informuoti apie ją asociacijų narius, mokyklas ir visus, kam tai gali būti įdomu.

 

2022 m. sausio 4 d. 10.00 val. dr. Julija Tuleikytė skaitys Metų paskaitą arba Lectio prima „Išsilavinusio žmogaus lagaminas: ugnis, vanduo, žeminimas, orumas?“.

 

Dr. Julija Tuleikytė yra filosofijos dėstytoja, Vilniaus universiteto jaunesnioji mokslo darbuotoja. Šiuo metu vykdo podoktorantūros stažuotę tema „Paulo Freire ir Zygmunt Bauman: edukacija kaip (de)humanizacija”. 2017 m. apsigynė disertaciją „Adiaforizacijos problema Zygmunto Baumano socialinėje filosofijoje”. 2012 m. ir 2013 m. stažavosi Baumano institute Lidso universitete Jungtinėje Karalystėje. 2006 m. kaip dėstytoja savanoriavo Namatandos mokytojų rengimo koledže Mozambike. Yra baigusi profesines pedagogines studijas, trejus metus dirbo mokytoja Lietuvos mokyklose. Pagrindinės J. Tuleikytės akademinių interesų sritys yra socialinė filosofija, kritinė pedagogika, globalizacija.

 

Paskaita vyks nuotoliniu būdu (prisijungimo nuoroda), bus transliuojama ŠMSM YouTube kanale.

 

Metų paskaitos arba Lectio prima (pirmoji paskaita) tradicija atsirado 2013 metais,  minint UNESCO paskelbtas Meilės Lukšienės gimimo 100-ąsias metines. 2014 m. sausio 3 d. tuometinėje Švietimo ir mokslo ministerijoje prasidėjo  paskaitų ciklas „Metai su Meile Lukšiene“.  Metų  paskaitą  arba  Prima lectura  „Europinis pasakojimas ir jo reabilitacija“ skaitė prof. Leonidas Donskis (paskaitos įrašo nuoroda)

 

Redakcijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.