Kviečiame dalyvauti kūrybiniuose konkursuose Europos kalbų dienai paminėti

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Valstybės institucijų kalbų centru organizuoja dainų tekstų vertimo bei užsienietiškų dainų iliustracijų kūrimo konkursus ir kviečia mokyklas, būrelius, darželius lankančius vaikus juose dalyvauti!

 

Rugsėjo 26 d., sekmadienį, 20-ąjį kartą minėsime Europos kalbų dieną. Ši Europos Tarybos inicijuojama šventė atkreipia visuomenės dėmesį į egzistuojančią kalbų ir kultūrų įvairovę bei skatina visus, nepriklausomai nuo amžiaus ar socialinės padėties, mokytis užsienio kalbų bei taip gilinti vieni kitų pažinimą, skatinti susikalbėjimą, stiprinti bendradarbiavimą.

 

Užsienio kalbų, kurių galime mokytis, tikrai nepritrūksime: šiandien Europoje kalbama 24 oficialiomis kalbomis bei daugiau kaip 60 vietos gyventojų bendruomenių regioninių ar mažumų kalbų / dialektų.

 

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Valstybės institucijų kalbų centru organizuoja kūrybinius konkursus moksleiviams ir darželinukams: dainų tekstų vertimo į lietuvių kalbą bei užsienio kalba atliekamų dainų iliustracijų kūrimo ir kviečia mokyklas, būrelius, darželius lankančius vaikus (3–19 m.) kartu su mokytojais juose dalyvauti.

 

Dainų tekstai, kaip neformalios, kasdieninės kalbos rūšis, taip pat įvairios, netradicinės meninės raiškos formos, organizatorių nuomone, leidžia vaikams labiau įsigilinti, artimiau pažinti, geriau suprasti Europos kaimynų ypatumus bei kasdienybę.

 

Kalbų mokymasis – labai naudingas asmenybės ugdymosi būdas ir socialiniame, ir profesiniame kontekste, – įsitikinusi Jolanta Markevičienė, LVJC projektų organizatorė. „Kuo daugiau kalbų žmogus moka, tuo geriau supranta, kad egzistuoja požiūrių bei kultūrų įvairovė. Stengiantis suprasti kitataučius ar perteikti jiems savo mintis, lavėja atmintis, ugdomas atvirumas naujovėms, mąstymo lankstumas, kūrybiškumas, išmokstama efektyviau komunikuoti, spręsti problemas“, – pastebėjimais dalinasi J. Markevičienė.

 

Geriausiųjų konkursams pateiktų vaikų darbų autoriai bus apdovanoti baigiamajame, tradiciškai LR Seimo pirmininkės globojamame renginyje, kuris vyks rugsėjo 24 dieną 10 valandą LR Seime, Vilniuje.

 

Daugiau informacijos apie kūrybinius konkursus – registraciją, nuostatus, darbų pateikimo būdus rasite čia.

 

LVJC inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.