Kviečiame dalyvauti „Atradimų laboratorijų“ veiklų organizatorių atrankoje

Š. m. lapkričio 20–21 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks jubiliejinė 10-oji švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2020“. Pagrindinė šių metų parodos tema – skaitmeninė mokykla: ateitis vyksta dabar. Jau šeštą kartą parodoje veiks Atradimų laboratorijos.

Atradimų laboratorijų tikslas – įtraukti mokinius į aktyvią tiriamąją ir kūrybinę veiklą, atskleisti mokymosi tyrinėjant praktinio taikymo galimybių įvairovę, parodyti ryšį tarp įvairių mokomųjų dalykų, išmokti tyrinėti ir kurti drauge, padėti mokytojams rasti būdų, kaip organizuoti mokymąsi tyrinėjant dirbant nuotoliniu būdu.

 

Atradimų laboratorijose numatomos 8 erdvės. Bent po vieną erdvę bus skirta ikimokyklinio amžiaus vaikams, priešmokyklinių ir pradinių klasių mokiniams, mokytojams, kitos erdvės bus skirtos 5–8 ir 9–12 klasių mokiniams. Be to, visose erdvėse numatomi praktiniai užsiėmimai mokytojams, mokyklų administracijai, mokinių tėvams ir globėjams. Užsiėmimai organizuojami 15 žmonių grupėms. Kiekvienoje laboratorijoje bus stalai, kėdės, belaidis internetas, projektorius ir ekranas (vientisa sienelė).

 

Kviečiame mokyklas, universitetus, muziejus ir bibliotekas, verslo įmones, nevyriausybines organizacijas ir kitus norinčius bei galinčius organizuoti mokinių aktyvią tiriamąją ir kūrybinę veiklą, praktinius užsiėmimus mokytojams, mokyklų administracijai, mokinių tėvams ir globėjams teikti paraiškas iki rugsėjo 30 d.

Jei norite pasiūlyti kelių skirtingų užsiėmimų programas, kiekvienam užsiėmimui prašome pildyti atskirą paraišką.

Atrenkant dalyvius, pirmenybė bus teikiama ankstesnėse Atradimų laboratorijose dar nevykdytoms, tinkamoms pritaikyti nuotoliniam mokymui ir mokymuisi, gamtos ir technologijų tyrinėjimams skirtų naujų priemonių taikymo, bendroms kelių partnerių (pvz., mokykla, universitetas, muziejus, verslas ir kt.) veikloms.

 

Atradimų laboratorijų veiklų organizatoriams, išskyrus bendrojo, priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas, taikomas dalyvio mokestis pagal „Litexpo“ pateiktą išankstinio mokėjimo sąskaitą.

 

Kilus klausimų, prašome kreiptis į Nacionalinės švietimo agentūros metodininkę Oną Vaščenkienę el. paštu Ona.Vascenkiene@nsa.smm.lt.

 

Parodos „Mokykla 2020“ organizatorių inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.