Kviečiame dalyvauti 26-ajame konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

Jau 26-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Jame dalyvauti kviečiami 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai, besidomintys Lietuvos gynybos ir saugumo politika, Lietuvos kariuomene, jos istorija, svarbiausiais įvykiais, įtakingiausiomis asmenybėmis.

 

Šį konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padedant Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei Kauno technologijos universitetui.

 

Konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ rengiamas trimis etapais. Pirmąjį etapą vykdo mokytojai mokyklose ir gimnazijose bei savo mokykloje atrenka 3 mokinius, parodžiusius geriausias žinias apie Lietuvos kariuomenę, jos  istoriją ir dabartį.

Atrinktus geriausius mokinius mokytojai užregistruoja antrajam konkurso etapui. Registruoti į konkursą galima iki balandžio 8 d., atsiunčiant užpildytą nustatyto pavyzdžio anketą elektroniniu paštu mokiniukonkursas@kam.lt Užregistruoti moksleiviai dalyvauja antrajame etape – internetu (nuotoliniu būdu) sprendžia testą. Šiais metais testas planuojamas organizuoti balandžio 12–14 d.

 

Į trečiąjį – finalinį etapą patenka ir dėl prizinių vietų varžosi 30 geriausiai testą išsprendusių mokinių.  Surinkus vienodą teisingų atsakymų skaičių, pirmumą turi greičiau testą išsprendęs dalyvis.

 

Finalinis etapas organizuojamas viename iš Krašto apsaugos sistemos padalinių. Planuojama, kad finalas vyks gegužės pradžioje Vilniuje.

 

Konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ premijų fondą sudaro 1800 eurų, jį įsteigė Krašto apsaugos ministerija. Šis fondas bus padalytas konkurso nugalėtojams ir jų mokytojams.

 

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 m. tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) štabe. Konkursas buvo sumanytas kaip priemonė paskatinti moksleivius domėtis savo šalies istorija, Lietuvos kariuomenės istorija, kovomis už nepriklausomybę, rezistencijos laikotarpiu ir dabarties gynybos politikos aktualijomis.

 

Daugiau informacijos apie konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ galima rasti rasite interneto svetainėje www.kam.lt arba www.kariuomene.lt arba pasiteiravę telefonu (8 5) 273 5551.

 

Lietuvos kariuomenės informacija

 

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.