Kūrybos naktis „Ieškau savęs…“

Irutė Lapinskienė
,
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija

Rudens atostogų išvakarėse Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje šurmuliavo mokiniai ir mokytojai, susirinkę į tradicinę kūrybos naktį, pavadintą „Ieškau savęs…“ (tai projekto „Žvilgsnis į Lietuvą – Dzūkija“ dalis). Sulaukta didžiulio būrio kūrėjų iš savo gimnazijos ir svečių iš mokyklų partnerių. Renginį pradėjo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sigita Vaicekauskienė: ji pabrėžė, kad raktas į kūrybą – tai noras bandyti, rizikuoti ir pažiūrėti, kas bus, minėjo, kad mokinių kūrybos darbai bus pristatyti ne tik vakaro pabaigoje, bet ir tradiciniame gimnazijos renginyje „Rudens nostalgija“, kuris vyks lapkričio pabaigoje Kretingos kultūros centre.

 

Tą vakarą mokinių laukė įvairiausios veiklos – 20 kūrybinių grupių: „Knygosūkis“, „Dainuojam, muzikuojam…“, „Fizikos spalvos“, „Gimnazijos istorijos keliu“, „Medžio meistrystė“, „Literatų svetainė“, „Mados studija“, „Įdomioji matematika“, „Fotostudija“, „Medijų pasaulis“, „Meno terapija“, „Sausas vilnos vėlimas“, „Žemaitiu pastuogie“ ir kt. Pristačius grupes ir jų vadovus, „Sniego gniūžtės“ atstovai organizavo susipažinimo žaidimus. Paskui vyko veiklos kūrybinėse grupėse, į kurias mokiniai buvo užsiregistravę iš anksto. Pusę devynių gimnazistai rinkosi svetainėje „Kibinukas“, o vadovai susibūrė mokytojų kūrybinėje dirbtuvėje „Pabrėžos arbatinė“. Nuo devynių vakaro vyko valanda darbo grupėse pagal pageidavimą, aktyvūs sporto žaidimai, pasiruošimas pristatyti kūrybos darbus.

 

Janinos Šidlauskienės nuotraukos

Netrukus antrą aukštą papuošė karpinių paroda (vadovė Alva Giržadienė) ir „Fotostudijos“ (mokytoja Janina Šidlauskienė) darbai: nuotraukų parodos „Geriu iš gyvybės versmės“ ir „Kūrybos nakties „Ieškau savęs…“ akimirkos“. Vienuoliktą vakaro visi vėl sugužėjo į aktų salę pasigrožėti mokinių kūryba. Fizikos mokytojas Pranas Stukanas teigė, kad fizikų darbai pasimatys ateityje, nes juk garsus fizikas yra gavęs Nobelio premiją už darbus, atliktus prieš 50 metų. Aplodismentų sulaukė drabužių kolekcija „Rudens rožė“ (grupė „Mados studija“, mokytoja Ineta Ruškė). Matematikai sakė, kad žaidė šachmatais ir ieškojo įdomesnių uždavinių sprendimo būdų (mokytojas Vytautas Narmontas). Grupės „Molio ABC“ (vadovė Valdonija Karaliūnienė) lipdiniai buvo sudėti išdžiūti, o vėlėjai iš sausos vilnos (vadovaujami mokytojos Kristinos Pocevičienės) atnešė visą pintinėlę nuveltų vėžliukų ir obuolių. Paskui literatai ir kalbininkai (jų mokytojos Irutė Lapinskienė ir Jadvyga Miežetienė) skaitė esė, akrostichus, žemaitiškai parašytus pasakojimus.

 

„Buvo labai linksma, aptarėme visą mikropasaulį, turėjome net gyvą ežiuką“, – grupės „Nuostabus mikropasaulis“ (vadovė Aurelija Orlovienė) veiklą apibendrino gimnazijos mokinių parlamento prezidentas Jokūbas Jankauskas. Anot režisieriaus Nerijaus Gedmino, aktoriai sukūrė naktinę siaubo pasaką – vaidinimą „Garsiai spengianti tyla“. Istorija, kurios centre mergytė balta suknyte ir raudonu balionu rankutėje, akimirksniu patraukė žiūrovų dėmesį – sujaudino patyčių problema, įtaigiai suvaidinta „Teatro studijos“ narių. Rimtį tuoj išblaškė daina „Šoka basos raganaitės“ (vadovas Stasys Stončius). Renginio kulminacija – paslaptingųjų programuotojų ir robotikos mėgėjų (grupė „Dvejetainis kodas“) pasirodymas: nustebino įrangos modernumas ir netikėtas reginys. Kaip sakė informacinių technologijų mokytojas Aidas Kutelis, jie pasiruošę parodyti, kaip iš chaoso atsirado žemė, o joje gyvybė. Užgeso šviesos… Virš planšetinių kompiuterių ir monitorių penkiose įvairaus dydžio hologramose-prizmėse, pagamintose iš organinio stiklo, iš vaikų sumontuotų vaizdo įrašų buvo suformuoti holograminiai vaizdai. Grojant muzikai sprogo, žaibavo, atsirado žemė ir mėnulis, plaukė žuvys, šuoliavo liūtas, iš sėklytės išaugo medis, nuo žemės pakilo gunktelėjusi būtybė, paskui ji išsitiesė, vėliau sukosi du šokantys žmonės… Holograminis reginys pasibaigė fejerverku. Programuotojų pasirodymą žiūrovai įvertino audringais plojimais.

 

Vakaro atomazga – nuotaikingi „Žemaitėškė tonce“ (vadovė Janina Vaičekauskienė). Svečiai rodė, kaip išmoko šokti „Gyvatarą“, paskui į šokio sūkurį įsisuko ir mokytojai. Salės grindys linko nuo šokamo „Gransvero“. Grupė „Medijų pasaulis“ (vadovė Ramunė Masiokienė) filmavo visų grupių veiklas, tačiau nespėjo sutvarkyti filmuotos medžiagos, tad visus pakvietė kitąmet spalio mėnesį atvykti į „Kūrybos naktį“ pažiūrėti sukurto filmo.

Laikas neprailgo. Svečiai sakė: „Jėga čia buvo!“, dėkojo už šiltą priėmimą, gausybę įdomių veiklų, tradicinės žemaičių virtuvės vaišes. Mokiniai džiaugėsi susiradę naujų draugų, bendraminčių ir sutarė susitikti kitą rudenį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.