Kūrybiškumas moko atsakingumo

Šiaulių Gytarių progimnazijoje pristatyta piešinių-komiksų konkurso „Mano rytojus“ 10-ies geriausių darbų autorių – 5a klasės mokinių – to paties pavadinimo paroda. Konkursas organizuotas Šiaulių miesto savivaldybės viešajai bibliotekai įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės dalinai finansuojamą projektą „EKOBIBLIOTEKA: rytojaus kūrėjai“. Iš visų surinktų mokinių piešinių (dalyvavo Šiaulių Gytarių progimnazijos 5a klasės mokiniai ir Rėkyvos progimnazijos 4 klasės mokiniai) atrinkta 10 geriausių darbų, kuriuose vaizduojama, kokiame ateities pasaulyje (švariame ar užterštame, kupiname technologijų ir pan.) mes skaitysime knygas. Visiems projekto dalyviams bus įteikti tvarumą ir gamtos saugojimą skatinantys prizai – daugkartiniai maišeliai ir augantys pieštukai. Atsižvelgiant į esamą ekstremalią situaciją ir vykdomas saugos priemones, tikimasi, kad bus galimybė laureatus apdovanoti ir pagrindiniu konkurso prizu – ekskursija į Kamanų valstybinį gamtinį rezervatą.

 

Ilonos Jankauskienės ir bibliotekos nuotraukos

Konkursui ruoštasi pradedant pažintį su komiksais

 

Kaip pasakojo projekto vadovė Jurgita Januševičiūtė-Taralė, ruošdamiesi konkursui „Mano rytojus“ Gytarių progimnazijos 5a klasės mokiniai (mokytoja Ilona Jankauskienė) pirmiausiai apsilankė Komiksų centre: „Siekiant, kad mokiniai kuo aiškiau suvoktų ne tik paties projekto esmę, konkurso nuostatus, bet ir komiksus, pagrindinius jų piešimo principus, surengtos edukacijos Komiksų centre „Saulės“ filiale. Čia pirmiausiai mokiniams pristatytas projektas, jo idėja ir konkurso nuostatai, bei, žinoma, prizai. Na, o po to edukatorius Tomas Januškevičius padėjo vaikams pasinerti į stebuklingą komiksų pasaulį, suprasti jų kūrimo svarbiausius aspektus ir apskritai, kuo ypatingi komiksai ir ką jais galima papasakoti.“ Kadangi dabartinė situacija apriboja judėjimą, tai Rėkyvos progimnazijos 4 klasės mokiniai (mokytoja Virginija Tunikaitytė) su komiksais pažindinosi Rėkyvos filiale. Piešinius-komiksus, padedami mokytojų, mokiniai kūrė savo klasėse, dailės pamokose, nes tai pakankamai ilgas, kruopštus ir atsakingas procesas.

Kūrybiškumas skatina būti atsakingais

 

Kaip teigia mokinių kūrybinį procesą kuravusi Gytarių progimnazijos dailės mokytoja Ilona Jankauskienė, kūrybiškumo skatinimas gali daryti labai didelę įtaką suvokimui apie gamtosaugą, jos svarbą: „kūrybiškumas padeda visur: ir šiandien aplinką saugoti, ir ateitį kurti. Todėl manau, kad kūrybiškumas yra būtinas mokyklose ugdant mokinius. Ir štai tokio amžiaus vaikai, kaip, pavyzdžiui, penktokai, jau puikiai suvokia, kad reikia saugoti gamtą, jau turi savo požiūrį į aplinkosaugą. Juk ir mokyklose šia tema vykdomi įvairūs projektai, kuriuose vaikai aktyviai dalyvauja. Todėl kuo anksčiau pradedame ugdyti jų gamtosauginį suvokimą, tuo daugiau jie įgauna įgūdžių.“ Biblioteka aktyviai prisideda prie vaikų ugdymo, jų kūrybiškumo skatinimo. Todėl vykdomi projektai, organizuojamos veiklos, kuriose vaikai sėkmingai išnaudoja kūrybiškumo potencialą: „Atkreipiant dėmesį į šioje parodoje eksponuojamus mokinių darbus, matyti, kad mokiniai ir ateityje vaizduoja biblioteką, kurioje bus galima rasti knygų. Tik vienuose piešiniuose biblioteka vaizduojama tradicine, kituose – skaitmenine, kai kuriuose piešiniuose labai akivaizdi gamtosaugos tematika, tad turbūt mokiniai įsivaizduoja, kad ateity biblioteka bus lyg žaliasis kampelis, į kurį ateisime pasiskolinti knygų“, – apie laureatų piešinius pasakojo J. Januševičiūtė-Taralė.

 

Siekiant kuo didesnės sklaidos, kad gyventojai susipažintų su viena iš projekto „EKOBIBLIOTEKA: rytojaus kūrėjai“ veiklų, piešinių-komiksų paroda „Mano rytojus“ lapkričio–gruodžio mėnesiais bus eksponuojama ir bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, Rėkyvos filiale, Rėkyvos progimnazijoje. Taip pat bus sukurta visų projekte dalyvaujančių mokinių piešinių virtuali paroda ir eksponuojama bibliotekos svetainėje www.smsvb.lt.

Projekto dalyvių dar laukia susitikimai su rašytojais, edukatoriais ir kitais kūrybingais žmonėmis, kurie mokys tvarumo, gamtosaugos, skatins mėgautis gamta ir pajausti skaitymo džiaugsmą.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *