Kūrybiškas susitikimas su rašytoju Tomu Dirgėla

Daiva Stonė

Darganotą lapkričio 19 dieną Dainų progimnazijos trečiokai (mokytoja J. Ivaškienė) ir ketvirtokai (mokytoja D. Stonė) Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Tobulėju skaitydamas ir kurdamas“, dalinai finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, dalyviai su nekantrumu laukė nuotolinio susitikimo su rašytoju Tomu Dirgėla. Įdomu, kas labiausiai laukė susitikimo? Žinoma – nuotykių ir nuotaikingų knygų mėgėjai!

 

Susitikimas prasidėjo nuo rašytojo klausimų, susipažinimo su auditorija: Ar žinote kas aš esu? Gal skaitėte kokią mano knygą? Vaikams pradėjus vieną po kito vardinti knygų pavadinimus, rašytojas maloniai nustebo ir apsidžiaugė.

Moksleiviai pokalbio metu turėjo išskirtinę patirtį – dalyvavo jiems skirtame naujausio kūrinio „Užkeiktoji pono Kuko knyga“ pristatyme. Prieš pradėdamas skaityti knygos ištrauką T. Dirgėla vaikų paprašė, kad kai skaitys savo siaubo juokingą knygą (taip, taip, rašytojas turi net savą žanro pavadinimą šiai knygai!) arba dar kitaip vadinamą šiurpulingą, moksleiviai ne tik juoktųsi, bet ir pavaizduotų išgąstį, darytų grimasas. Klausantis ištraukos klasėje ne kartą buvo girdėti vaikų juokas, o veido mimikos buvo išties nepakartojamos!

 

Susitikimui einant į pabaigą rašytojas pasiūlė vaikams užduoti rūpimų klausimų. Pasirodo, kad rašytojas parašė net 21 knygą, o šiuo metu spausdinama tik 17-ta. Vaikai smalsavo, kur kitos knygos? Rašytojas papasakojo apie ilgą ilgą knygų leidimo procesą. Buvo ir rašytoją sugluminęs klausimas. Ketvirtokė paklausė, kiek rašytojui metų? Pasiūlius atspėti mergaitė spėjo, kad T. Dirgėlai 42 m. Tikriausiai, išmintis ir parašytų knygų bagažas vaikų akyse beveik dešimtmečiu pasendino rašytoją.

 

Rašytojas pokalbio pabaigoje vaikams skyrė namų darbų užduotį: ant juodo popieriaus nupiešti įsivaizduojamą rūko pabaisą. Piešiniai keliaus į rašytojo pašto dėžutę, o originaliausio piešinio autorius bus apdovanotas knyga.

Viso susitikimo metu netrūko geros nuotaikos, kuri ir yra įamžinta virtualioje asmenukėje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.