Kūrybinių darbų paroda „Sveikinimas draugui“

Alina Trafimova
,
Vilniaus l.-d. „Pušaitė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Vilija Gerasimovičienė
,
direktorės pavaduotoja ugdymui

Lapkričio 29-ąją minima Tarptautinė draugo diena. Draugystė – didelė vertybė žmonių gyvenime. Vieni draugų turi daugiau, kiti – mažiau, bet visiems jie reikalingi. Draugystė padeda vaikui augti, atskleisti save, atrasti pasaulį. Vaikams, kurie turi draugų, geriau sekasi moksluose, jiems lengviau įveikti įvairius gyvenime kylančius sunkumus. Geri santykiai su bendraamžiais laikomi vieni svarbiausių veiksnių sklandžiai vaiko raidai. Jau ikimokykliniame amžiuje draugystė įgauna ypatingą svarbą vaiko gyvenime. Dažniausiai draugai neatsiranda staiga. Reikia nemažai laiko, kad kažkas taptų draugu. Tam, kad susidraugautum su kitu, neužtenka vien noro tai padaryti. Daug svarbiau yra pačiam parodyti, kad kitas žmogus tau rūpi. Todėl šiame socialinio bendradarbiavimo kelyje itin svarbi yra kiekvieno iniciatyva.

 

Siekdama skatinti ir puoselėti vaikų draugystę Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ bendruomenė spalio–lapkričio mėnesiais organizavo kūrybinių darbų parodą „Sveikinimas draugui“. Parodoje dalyvavo 59 vaikai iš 10 Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų: Šiaulių lopšelio-darželio „Gluosnis“, Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“, Vilniaus lopšelių-darželių „Švelnukas“, „Krivūlė“, „Vėrinėlis, „Šilelis“, „Žiedas“, „Vieversys“, „Žvangutis“ ir „Pušaitė“.

 

Vaikai labai kūrybiškai rašė sveikinimus draugams ir pasirinktomis meninėmis priemonėmis juos iliustravo. Sukurtus sveikinimus dėjo į voką ir paštu siuntė savo draugams visoje Lietuvoje. Tarp gausybės unikalių sveikinimų vaikai vieni kitiems labiausiai linkėjo sveikatos, laimės, meilės, šypsenų, sėkmės bei gražių ir jaukių artėjančių švenčių.

Širdingai dėkojame visiems dalyvavusiems parodoje ir linkime stiprios draugystės, kuri truktų ilgus metus!

 

Kviečiame į nepakartojamų kūrybinių darbų parodos virtualią ekspoziciją.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.