Kūrybinių darbų paroda „Ruduo už pavasarį gali būti gražesnis‘‘

Nors ruduo dar tik įgauna pagreitį, o oras ne visada lepina saule ir giedra, Šiaulių lopšelio-darželio „Žiogelis“ ikimokyklinukai ir Romuvos progimnazijos priešmokyklinukai jau spėjo „pastebėti“, kad ruduo už pavasarį gali būti gražesnis! Šios akimirkos ne iš bet kur, o iš besivystančio kūrybiškumo ir augančios spontaniškos saviraiškos, susijungiančios su spalvinga ir nuolat besikeičiančia gamta. Po šio derinio gimė vaikų kūrybinių darbų – paroda „Ruduo už pavasarį gali būti gražesnis“, rugsėjo 20 – spalio 12 dienomis kvietusi kurti mūsų jauniausiuosius.

Šios parodos pagrindiniai tikslai leisti vaikams, tėvams bei pedagogams atsiskleisti įvairiais meniniais būdais, kad šie ugdytų kūrybinės veiklos procesą, iniciatyvumą bei lavintų estetikos grožio supratimą.

 

Parodą organizuoja Šiaulių lopšelis-darželis „Žiogelis“ ir „Romuvos“ progimnazijos priešmokyklinukai, o prie šių parodos tikslų įgyvendinimo prisideda pedagogai it tėvai.

Naudota įvairi kūrybos technika

 

Nuo įvairiausių išaugintų gėrybių ir spalvingiausių lapų, iki meniškų mozaikų, drugelių ir net žmonių besimėgaujančių gamta – išvysti šiuose vaikų darbuose galima tikrai visko. Tačiau ugdytinių atsiskleidimą bei saviraišką buvo galima matyti ir techniškose detalėse.

Darbų atlikimui buvo naudojama įvairi technika: piešimas, tapyba, lipdymas, konstravimas arba viso to miksas. Ši įvairovė taip pat savotiškai prisidėjo prie gamtos ryšio pajautimo ir gamtos ruošimosi „miegui“ ženklų „pagavimo!“

Gera nuotaika bei pasitikėjimas savimi

 

Tačiau neskaitant visų technikos detalių, ryškių spalvų bei rudens margumynų, vienas svarbiausių dalykų visada išliks suteikti vaikams teigiamų emocijų bei įkvėpti pasitikėjimo savo jėgomis, nes juk darbai ir gyvenimas – tik prasideda! O suaugusieji, ryškiose, laisva vaikiška ranka darytuose kontūruose bei spalvose, taip pat visada gali pasisemti pozityvumo ir kiek paprasčiau pažiūrėti į gyvenimą.

Pamatykite darbus gyvai

 

Kūrybinių darbų paroda eksponuojama nuo 2022 m. spalio 13 d. iki 2022 m. lapkričio 6 d. Šiaulių miesto viešojoje bibliotekoje, „Saulės“ filiale, K. Korsako g. 10.

Pamatykite rudens grožį pro tyras vaikų akis bei kūrybą – jums ir jūsų vaikams tai garantuotai atneš bent žiupsnelį įkvėpimo ir geros nuotaikos!

 

 

Jurgita Balčiūnaitė-Čėsnienė, Šiaulių l.-d. „Žiogelis“ logopedė

Rūta Krivickienė, Šiaulių l.-d. „Žiogelis“ ikimokyklinio ugdymo pedagogė

Viktorija Krivickaitė, Šiaulių Romuvos progimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.