Kūrybinių darbų paroda „3D vaikų menas“ Marijampolei – Lietuvos jaunimo sostinei 2023 m.

Diana Donauskienė, Aušra Žaliauskienė, Virginija Šidlauskienė
,
Marijampolės vaikų l.-d. „Vaivorykštė“ priešmokyklinio ugdymo mokytojos

2023-ieji mūsų miestui išskirtiniai, nes Marijampolė paskelbta Lietuvos jaunimo sostine 2023 m. Lietuvos žmonių akys nukreiptos į Marijampolę, jos organizuojamus renginius, akcijas, iniciatyvas. Tai galimybė įtraukti jaunimą aktyviau dalyvauti miesto gyvenime. Nors darželių vaikai dar tik augantis jaunimas, bet jau pratinasi būti pilietiškais, aktyviais savo miesto gyventojais. Svarbu, kad vaikai suprastų, kad net ir mažais darbeliais gali prisidėti prie savo miesto gražinimo, renginių, geros miestiečių ir svečių nuotaikos.

Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ priešmokyklinio ugdymo mokytojos vasario 1–14 d. surengė Marijampolės savivaldybės ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikų kūrybinių darbų parodą „3D vaikų menas“ Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės padalinyje.

Parodos tikslas – skatinti kūrybiškumą ir saviraišką, suteikiant galimybę savo darbus pristatyti visuomenei, bibliotekos lankytojams, marijampoliečiams. Dalyvauti parodoje norą pareiškė Marijampolės vaikų lopšeliai-darželiai „Šaltinėlis“, „Rūta“, „Pasaka“, „Žiburėlio“ mokykla-daugiafunkcis centras ir mūsų įstaigos mokytojos su savo ugdytiniais. Vaikų kūrybiniai darbeliai – tai iš popieriaus iškirpti, išlankstyti gyvūnėliai, namai, žuvyčių akvariumai, gėlės. Džiugu, kad net iš mažiausios popieriaus skiautelės, mažiausio ar niekam nereikalingo kartono gabalėlio vaikai, pedagogų padedami, sugeba kurti stebuklingus dalykus ir pačius spalvingiausius 3D meno kūrinėlius. Tai yra tikrų tikriausias kūrybiškumas, o vaikams didžiausi atradimai.

 

Vasario 1 d. parodos dalyvius pakvietėme į iškilmingą parodos atidarymą. Lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ priešmokyklinių grupių ugdytiniai deklamavo eilėraščius apie savo gimtąjį miestą, vaikystę, dainavo dainas Marijampolei ir Lietuvai, pristatė parodos eksponatus.

Tikimės, kad vaikai, nuo mažų dienų nebūdami abejingi kūrybai, menui, užaugę kurs stebuklus, kurie džiugins marijampoliečius ir svečius.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.