Kūrybinio rašymo kursai bibliotekoje suvienijo šeimas

Esant pandemijos laikotarpiui daugelis kūrybiškumą ugdančių paslaugų buvo tapusios mažai aktualios ir sunkiai įvykdomos. Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, siekdama padidinti virtualių kūrybiškų veiklų prieinamumą ir supažindinti su tokiomis kultūros ir meno sritimis, kaip komiksų kūrimas ir kūrybinis rašymas, inicijavo projektą „Rašau knygą: kūrybinė terapija šeimoms“.

Tėvai mokėsi kūrybinio rašymo

 

Šeimos, auginančios 5–12 m. vaikus, šią vasarą pradėjo dalyvaujant virtualiuose mokymuose „Rašau knygą“ apie kūrybiškumą, teksto rašymą, iliustravimą, maketavimą, komiksų kūrimą ir kitus iliustravimo būdus. Daugiau nei mėnesį beveik kasdien uždaroje „Facebook“ grupėje vyko specialūs kūrybinio rašymo kursai, kuriuos vedė rašytoja, vaikiškų edukacinių knygelių autorė Ilona Bakšė. Iš viso buvo paskelbtos 38 trumpos paskaitos, patarimai, kaip sukurti savo individualią knygą – nuo idėjos iki knygos įrišimo būdų. Grupėje dalyvavo ir virtualias paskaitas stebėjo daugiau 30 tėvų iš įvairių Lietuvos miestų. Išklausius visą kursą, dalyviams paskirta individuali kūrybinė užduotis. Kiekvienas turi sukurti po istoriją savo vaikams apie tai, kaip jie laiką leido vaikystėje be socialinių tinklų, kompiuterių, telefonų ir kitų inovatyvių priemonių, šiuolaikiškų žaislų.

Vaikai istorijas iliustruoja komiksais

 

Liepos pradžioje rašymo kursų grupėje pradėti talpinti ir atskiri iliustravimo mokymai vaikams. Tai 3 virtualios paskaitos komiksų kūrimo tema. Komiksų edukatorius Tomas Januškevičius pasidalijo patirtimi ir patarimais, kaip sukurti komiksus, naudojantis „Comic life“ programa. Tai komiksai, paremti tikromis nuotraukomis. Projekto iniciatorė, vyr. bibliotekininkė kultūrinei-edukacinei veiklai Agnė Gumuliauskienė pristatė komiksų kūrimo galimybes naudojantis nemokama dizaino programa internete „Canva“. Ir, žinoma, buvo pristatytas ir pats seniausias komiksų piešimo būdas – naudojant piešimo priemones ir popierių. Peržiūrėjus visas tris pamokas-paskaitas, istorijas kuriančių tėvų vaikams skirta užduotis. Vaikai turi sukurti po vieną komiksų iliustraciją savo tėvų istorijoms. Ši užduotis ne tik ugdys vaikų kūrybiškumą, lavins fantaziją ir meninius gebėjimus, bet ir prisidės prie glaudesnių šeimos santykių skatinimo, prasmingo laisvalaikio kartu praleidimo.

Bus išleista 10 istorijų

 

Surinkus visas istorijas, numatoma net 10 jų sumaketuoti į vieną leidinį „O kai aš mažas buvau“. Istorijų rinktinė bus ne tik padovanota kiekvienam dalyviui kaip prisiminimas apie veiklas, bet ir skelbiama bibliotekos interneto svetainėje bei socialiniuose tinkluose. Tačiau tai dar ne viskas! Bendradarbiaujant su MB „ABCpilis“, kurie inicijuoja įvairius seminarus ir mokymus kūrybinio rašymo ir edukacijų temomis, kuriama speciali metodinė medžiaga „Kūrybinis rašymo žemėlapis“, skirtas kiekvienam susipažinti su rašymo būdais ir metodais, įkvėpimo paieškomis ir patarimais, kaip teisingai ir sklandžiai kurti tekstus. Sukurta medžiaga bus pasiekiama kiekvienam bibliotekos skaitytojui. „Kūrybinio rašymo žemėlapis“ bus patalpintas bibliotekos svetainėje, socialiniuose tinkluose, naudojama ir po projekto veiklų visiems bibliotekos lankytojams, mokymo ir ugdymo įstaigoms.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.