Kūrybinės dirbtuvės su Aušra Kiudulaite

Rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filiale vyko kūrybinės dirbtuvės su tapytoja, grafikos dizainerė, knygų iliustruotoja Aušra Kiudulaite. Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo Biržų lopšelio-darželio „Drugelis“ trečia grupė (auklėtoja Neringa Butkutė), Šiaulių lopšelio-darželio „Bangelė“ „Peliukų“ grupė (auklėtoja Rasa Kildonavičienė) ir Šiaulių miesto vaikų globos namų auklėtiniai.

Kūrybinio proceso įrankis – žirklės

 

„Kaip manote – kaip dailininkai kuria savo darbus?“ – visuose užsiėmimuose klausia vaikų A. Kiudulaitė. „Žinoma, kad pieštuku arba flomasteriais,“ – atsako vaikai. Pasirodo, dalininkė savo iliustracijas kuria naudodama žirkles, šį procesą pademonstravo ir edukacijų dalyviams. „Dabar užsimerkite ir įsivaizduokite lapę,“ – visi vaikai taip ir padarė, mintyse įsivaizdavo lapę. Tada, vaikams atsimerkus, autorė iškirpo vieną iš pagrindinių E. Daciūtės knygos „Laimė yra lapė“ veikėjų – lapę.

Pasigaminkime laimingą laputę

 

Rugsėjo 28 d. A. Kiudulaitė virtualiai bendravo su Biržų lopšelio-darželio „Drugelis“ trečios grupės auklėtiniais (auklėtoja Neringa Butkutė), prieš užsiėmimą dalininkė pateikė vaikams užduotį – pasigaminti laputę. Susitikimo metu vaikai šiltai priėmė virtualų svečią, noriai klausėsi E. Daciūtės knygos „Laimė yra lapė“ pristatymo, taip pat noriai pademonstravo savo laputes. Autorė perskaitė jiems ir kitą savo iliustruotą knygą „Draugystė ant straublio galo (autorius Marius Marcinkevičius), kurios vaikai taip pat klausėsi labai susidomėję. „O ar žinote, kaip vadinu vaikus, kurie skaito paveikslėlių knygas?“ – klausė autorė, vaikai susidomėję laukdami atsakymo, sužinojo, kad jie yra mažieji vartytojai. Darželio ugdytiniai užmezgė draugišką ryšį su lape, kadangi bendravo ir su knygos autore bei iliustratore, be to ir patys pasigamino po laputę!

Kūrybinės musės dirbtuvės

 

Spalio 1 d. įvyko susitikimas su lopšelio-darželio „Bangelė“ „Peliukų“ grupe (auklėtoja Rasa Kildonavičienė). Šį kartą vaikai kalbėjo apie pačios autorės parašytą knygą „Maksas ir 92 musės“, kurioje pasakojama, kaip šuniukas Maksas kiekvieną vasaros dieną susiranda po vieną naują draugę – musę! Taigi pirmiausia autorė prisistatė pati ir pristatė savo knygeles, apie kurias vaikai taip pat klausėsi labai susidomėję, po to laukė kūrybinė dalis – vaikai patys pasigamino knygos veikėją – popierinę lėlę-musę, su kuria vėliau vaidins bibliotekos teatro erdvėje!

Laimė ant popieriaus lapo

 

Susitikime su Šiaulių vaikų globos namų auklėtiniais A. Kiudulaitė taip pat pristatė knygą „Laimė yra lapė“ ir net išdavė paslaptį! Pasirodo, kad dramblys, esantis toje knygoje, atkeliavo iš kitos dailininkės iliustruotos knygos „Draugystė ant straublio galo“! Taip pat užsiminė, kad knygos priešlapiuose yra vaikų mintys apie laimę ir kas tai yra, pavyzdžiui, „Laimė, kai sekasi“; „Laimė yra dainuoti“; „Laimė yra iškeliauti ir sugrįžti“; „Laimė yra mano katė“. Autorė taip pat paklausė ir vaikų, kas jiems yra laimė: „Laimė – tai krepšinio kamuolys“; „Laimė – tai skanus maistas“, „Laimė – tai pats gyvenimas“ „Laimė – tai sveikata“. Kai aptarė laimės sąvoką, vaikai gavo užduotį – įsivaizduoti pačią laimingiausią gyvenimo dieną ir pavaizduoti ją iš spalvoto popieriaus skiaučių. Vaikai tiktai žirklėmis iškarpė laimingus spalvų derinius bei laimingas savo dienas!

 

Giedrės Butkutės nuotr.

Taigi, vaikai susipažino su A. Kiudulaitės rašytų ir iliustruotų knygų veikėjais bet turėjo galimybę prisidėti prie kūrybinio proceso! Ateityje sukurtų darbelių dar prireiks ir jie bus naudojami bibliotekos teatro erdvėje!

 

Edukaciniai susitikimai su Aušra Kiudulaite buvo organizuojami įgyvendinant Šiaulių savivaldybės ir Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą: „Biblioteatras: knygos, virstančios realybe“.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialo inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.