Kurkime geresnį internetą kartu!

Danguolė Tumėnienė
,
Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ prog-jos pradinių klasių mokytoja metodininkė

Tai šių metų Saugesnio interneto šūkis, skirtas mums visiems – ir mažiems, ir dideliems. Pasaulis šįmet jau 20-ąjį kartą primena apie saugumą internete, siekiant atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

 

Pastaruoju metu jau nieko nestebina išmanusis telefonas mažylių rankose. Pradinių klasių mokiniai puikiai žino, kas yra internetas ir juo dažnai naudojasi. Čia jie gali susirasti draugų, pramogauti, mokytis, tačiau daugelis net neįsivaizduoja, kad internetas vaikams gali atnešti ne tik galimybes ir pramogas, bet ir pavojų. Saugaus interneto savaitė – puiki galimybė pasitikrinti žinias apie saugumą internete.

 

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje šiai aktualiai temai buvo skirta visa savaitė. Progimnazijos pradinių klasių mokiniai aktyviai įsisuko į saugaus interneto veiklas.1d klasės mokiniai klausėsi, ką apie internetą kalba mūsų šalies vaikai, ir patys diskutavo, kas gi yra tas internetas? Kada jis gali būti naudingas, o kada – pakenkti? Pirmokai išsakė daug įdomių minčių. Daug dėmesio pamokose skyrėme asmeniniam saugumui internete. Mokiniai išsiaiškino, kad nėra saugu kelti savo asmenines nuotraukas, pasakoti apie keliones ir jų metu nesaugomus namus. Šią savaitę pradinukai naudodamiesi skaitmeniniais įrankiais Pixton.com ir avatar.com išmoko saugoti save, sukurdami savo pseudoportretus – avatarus. Ketvirtokams pavyko susikurti net klasės nuotraukas su pseudoportretais. Tai buvo smagi ir naudinga veikla, dirbant progimnazijos Medijų klasėje. Antrokai ir trečiokai žinias pasitikrino žaisdami interaktyvų žaidimą „Interlandas“.

 

Na, o kokia gi Saugaus interneto savaitė be kūrybinių veiklų. Ketvirtokai jau yra pažengę keliautojai po interneto platybes. Neformalaus ugdymo būrelyje „Jaunieji informatikai“ 4a, 4b ir 4c klasių mokiniai diskutavo apie Interneto trolius, apie jų daromą žalą ir kaip nuo jų apsisaugoti. Diskusijos peraugo į kūrybines dirbtuvėles. Ketvirtokai, naudodamiesi pasirinktomis kompiuterinėmis piešimo programomis, kūrė skaitmeninius Internetinio Trolio portretus. Mokinių sukurti darbai nukeliavo į Ragainės progimnazijoje organizuojamą18 klasių mokinių Respublikinį skaitmeninių piešinių konkursą „ Interneto Trolis“.

 

Pradinių klasių mokinių Saugaus interneto savaitės veiklas peržiūrėti galima šioje sienelėje.

 

Skaitmeninė savaitė – tai tik mažas, trumpas priminimas, kaip išlikti saugiems kiekvieną dieną. Džiaugiamės galėdami kurti saugesnį internetą visi kartu: ir mokiniai, ir mokytojai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.