„Kūrėjų pavasaris – 2022“ Putinuose

Rokas Urbonavičius
,
Putinų gimnazijos IVd kl. mokinys, jaunasis korespondentas

„Kūrėjų pavasaris“ mūsų Putinų gimnazijoje vyksta kasmet. Kiekvieną kartą jis mus stebina ir primena, kokių kūrybingų žmonių esama. Galime su jais pabendrauti, pasidžiaugti jų talentu ir neeiliniais sugebėjimais.

Apžvelgdamas programą, galiu konstatuoti, kad gimnazijos mokiniams vyko įvairiausios veiklos, jų metu jie galėjo bendrauti ir sužinoti daugybę dalykų: kaip tinkamai prižiūrėti odą, kaip tikslingai ir saugiai pasirinkti kosmetiką.

 

Štai bibliotekos vedėja Marytė Žuromskienė į „Kūrėjų pavasario“ šventę pakvietė keramikę Ritą Gegužienę ir fotografą Česlovą Gregerį. Bibliotekos skaitykloje įsikūrė tikros meno dirbtuvės. Vedėjos teigimu, edukatorė Rita papasakojo gimnazistams, kaip iš molio sukuriami nuostabiausi kūriniai: angelai, gėlės, indai, pamokė, kaip patiems juos pasidaryti. Su dideliu susidomėjimu ir kruopštumu mokiniai „prakalbino“ molį sukurdami tikrai neįtikėtinai gražius darbus. Keramikė padėjo juos išdeginti krosnyje (kad būtų tvirti!) ir vėliau atvežė gimnazistams prisiminimui.

Česlovas Gregeris supažindino gimnazistus su fotografijos subtilybėmis. Fotografų būrelio nariai, vadovaujami mokytojos Vilmos Cikanavičienės, pagilino savo žinias kompetentingo fotografo paskaitoje.

 

Nuo pat ryto gimnazistai turėjo garbės pabendrauti su vienu žinomiausių Alytaus miesto tautiškumo puoselėtojų – Jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ nariais. Jie mokiniams pagrojo, kviesdami kartu pašokti, rodė, kokie puikūs tautiniai šokiai.

Salėje vyko įsimintinas susitikimas su „DiArchy“. Žinoma magijos teatro magė Diana Gaičiūnaitė-Dirmė pasakojo apie užburiantį magijos pasaulį, itin sudėtingus ir drąsos reikalaujančius eksperimentus, kuriuos atliko Diana, ir juos pakomentavo mokiniams.

 

Eglės Juodžiukynienės nuotr.

Kiti gimnazistai mąstė apie ateitį, susietą su elektronika. Jiems padėjo „Ateitis – elektronikams“ talentų paieškos agentūros „Alliance for recruitment“ atstovų pristatymas apie darbo rinkos šiandieną ir tendencijas. Gimnazistai buvo supažindinti, kokios galimos perspektyvos dirbant su informacinėmis technologijomis, apie inžinerinio ugdymo naudą jaunai asmenybei.

Vėliau stebino mokyklos teatro atstovai. Iš Gerdos Pakrosnytės, jaunosios korespondentės iš IIIb klasės, pateiktos informacijos sužinome, kad teatro egzaminui parengtas etiudas (rež. Irmantas Dumbliauskas (IVd kl. mok.), teatro mokytoja metodininkė Žiedūnė Maldonienė) pagal Franco Kafkos „Metamorfozes“ pasakojo apie pardavėją Gregorą Zamzą, kuris vieną rytą atsibunda nepaaiškinamai pavirtęs didžiuliu vabalu. Iš tiesų tai gilus ir įtraukiantis pasirodymas, palikęs iš nuostabos tarsi sutrikusius žiūrovus salėje. Gimnazijos mokiniai dar aiškiau pasakė, kad talentai yra šalia, jie vertintini aukščiausiu balu (vaidino IVd kl. mok. Ainis Kazlauskas, IVc kl. mok. Akvilė Šimanskaitė, IVa kl. mok. Matas Laniauskas ir IIId kl. mok. Ieva Stankaitytė).

 

Mokykloje taip pat veikė paroda, kur savo darbus pristatė IIc kl. mokinė Narminta Žemaitytė ir dailės mokytojas metodininkas Mantas Kazakevičius. Veiksmas vyko po mokyklos stogu. Nedelsdamas jūsų dėmesį noriu sukoncentruoti į tai, kas dėjosi lauke.

O lauke vyko gardžiausių skanėstų mugė. Mugėje buvo galima rasti ne tik saldumynų, bet ir įvairiausių daikčiukų šunims, mezgimo rankdarbių ir daugybę kitų dalykų. Manote, visi pavalgėme ir tuo baigėsi šventė? Na, kurgi, juk dar gimnazijos aikštėje šokta, dainuota.

Renginį, skirtą kūrėjams, nusiteikę pavasariškai, vedė Martynas Židanavičius (IIIb kl. mok.) ir Ieva Stankaitytė (IIId kl. mok.). „Kūrėjų pavasaris“ buvo jaučiamas net ore. Nuostabia vieversio giesmele ir prasidėjo renginys. Alytaus jaunimo centro ir Putinų gimnazijos šiuolaikinio šokio studija „Svaja“ (vadovė Rūta Graužlienė, šokių mokytoja ekspertė) pradėjo koncertą.

Manau, dainų buvo tikrai daug. Tuoj pat išgirdome jautraus smuiko griežimą. Juo mums leido mėgautis mokinės Rusnė ir Gabija bei jų mokytoja Regina Makselienė iš Jaunimo centro.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.