KTU gimnazijos vadovu antrai kadencijai išrinktas Tomas Kivaras

Mantas Lapinskas

Liepos 2 d. į posėdį susirinkusi specialiai sudaryta septynių narių atrankos komisija išrinko naująjį Kauno technologijos universiteto gimnazijos (KTUG) direktorių. Vienos lyderiaujančių Lietuvos gimnazijos vadovu antrai kadencijai paskirtas Tomas Kivaras.

 

Direktoriumi paskirtas T. Kivaras – 2004 m. baigė Alytaus miesto Likiškėlių vidurinę mokyklą, šiuo metu yra Vilniaus universiteto taikomosios fizikos bakalauras ir medžiagotyros ir puslaidininkių fizikos magistras. Vytauto Didžiojo universitete įgijęs mokytojo profesinę kvalifikaciją.

 

Po atrankos komisijos posėdžio T. Kivaras pasidalino savo lūkesčiais: „Tikiuosi sėkmingų ir produktyvių būsimų penkerių metų. Atrankos laikotarpiu jaučiau gimnazijos bendruomenės palaikymą, todėl ir ateityje viliuosi bendruomenės sutelktumo. O po penkerių metų norėčiau džiaugtis pasiektais rezultatais, stipria, lyderiaujančia gimnazija, tvirta jos bendruomene“.

 

Naujos kadencijos metu T. Kivaras žada tęsti darbus ieškant partnerių tarp verslo ir viešųjų organizacijų, mėginti užmegzti ryšius su užsienio lietuvių mokyklomis.

„Tikiuosi sukurti sistemingą bendradarbiavimą su KTU fakultetais ar kitais padaliniais, kad ateityje nebūtų remiamasi tik asmeniniais ryšiais, o ir bendradarbiavimu grindžiamu, sistemingu planavimu. Taip pat ieškoti sprendimų tobulinant gimnazijos aplinką, kad ji būtų atnaujinta ir labiau pritaikyta bendruomenės poreikiams. Susidarius tinkamoms aplinkybėms, viliuosi, kad pavyks žengti žingsnį link gimnazijos plėtros, – planais dalijasi KTUG direktorius. – Tačiau pats svarbiausias darbas – tęsti esamus, kad gimnazija augintų išsilavinusius, atsakomybę už žmogiškųjų vertybių puoselėjimą prisiimančius piliečius.

 

KTUG vadovą rinko KTU gimnazijos direktoriaus atrankos konkurso komisija, kuriai pirmininkavo KTU studijų prorektorius Jonas Čeponis. Komisiją sudarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, KTUG tėvų, pedagogų, socialinių partnerių atstovai, taip pat Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos deleguotas asmuo.

Didėja moksleivių skaičius, atnaujinta gimnazijos infrastruktūra

 

Pirmąją liepos dieną su KTU gimnazijos bendruomene – moksleiviais, mokytojais, tėvais, gimnazijos alumnais – susitikęs T. Kivaras džiaugėsi per praėjusią 5-erių metų vadovavimo kadenciją pasiektais rezultatais.

„Pirmiausia – didžiuojuosi gimnazistais. 10 proc. padidėjus mokinių skaičiui, mokinių pasiekimai išlieka aukšti: Nacionalinėse olimpiadose ir konkursuose laimėta daugiau kaip 400 prizinių vietų, tarptautinėse olimpiadose daugiau nei 50 prizinių vietų, beveik 30 proc. laikytų valstybinių egzaminų įvertinti maksimaliu rezultatu“, – tikina T. Kivaras.

Anot jo, nuolat didėjant konkurencijai, KTU gimnazija vis dar išlieka patraukli – 2015–2020 m. stojamuosiuose egzaminuose į gimnaziją dalyvavo 2155 mokiniai.

„Be to, išlaikyta aukšta mokytojų kvalifikacija: 58 proc. mokytojų diplomuoti magistrai ar mokslų daktarai. Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų gauta 324 tūkst. eurų lėšų gimnazijos modernizavimo projekto įgyvendinimui, o 2019 rudenį sėkmingai surengta konferencija „Švietimas 5.0“, kurią, esant galimybėms, ateityje planuojame organizuoti vėl“, – teigia KTUG direktorius.

 

Per penkerius metus, pasak T. Kivaro, patobulinta priėmimo į gimnaziją tvarka, mokiniams suteikta galimybė ruoštis tarptautiniams užsienio kalbų egzaminams, įrengti gamtos mokslų kabinetai, 40 vietų informacinių technologijų kabinetas, atnaujinta biotechnologijų laboratorija ir įranga.

„Bendradarbiaujant su verslo atstovais ir KTU komanda, sėkmingai veikia sustiprinto informacinių technologijų mokymo klasė, kurią baigė jau 70 mokinių“, – sako jis.

Susitikime T. Kivaras atskleidė, kad iššūkių, būdamas gimnazijos direktoriumi, įveikė nemažai, tačiau pradėti darbai ir džiaugsmas, bendraujant su moksleiviais, stebint jų tobulėjimą, veda į priekį.

Į gimnazijos direktoriaus postą – vienas kandidatas

 

KTU gimnazija veikia jau 30 metų ir užima lyderiaujančią poziciją tarp Lietuvos gimnazijų. Gimnazija kviečia mokytis geriausius moksleivius, o puikius veiklos rezultatus užtikrina profesionalių mokytojų komanda bei gimnazijos novatoriškumas ir drąsa.

 

KTUG direktoriaus konkurse dalyvavo vienas kandidatas – penkis metus gimnazijai vadovavęs T. Kivaras. KTU Studijų prorektorius Jonas Čeponis komentuodamas tai, įžvelgia dvi priežastis.

„Svarbu paminėti, kad Lietuvoje pastaruoju metu trūksta mokyklų ir gimnazijų vadovų. Tai valstybės politikos klausimas, kuris turi būti sprendžiamas valstybės lygiu“, – pastebi J. Čeponis.

Dar viena priežastis, jo nuomone, ta, kad KTU gimnazijos direktoriui keliami aukšti reikalavimai.

„Žinoma, jie nėra aukštesni nei kitų mokyklų vadovams. Tačiau reikšmingas niuansas, kad tai – universitetinė gimnazija, todėl gimnazijos direktoriui reikia sugebėti suderinti ir gimnazijos tikslus formuoti atsižvelgiant ir į KTU, ir į valstybės bendrojo  ugdymo politiką“, – tikina KTU Studijų prorektorius.

 

Pagrindiniai uždaviniai, keliami KTUG direktoriui – išlikti lyderiaujančia gimnazija Lietuvoje, kurti ir plėsti mokyklą, kurioje auginamos intelektinės, dvasinės ir fizinės asmens savybės, ugdomas aktyvus, kūrybingas, atsakingas pilietis, įgyjantis bendrųjų ir dalykinių kompetencijų, būtinų sėkmingai socialinei integracijai, profesinei veiklai ir mokymuisi visą gyvenimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.