KTU Cheminės technologijos fakulteto dekanas Kęstutis Baltakys: nuotolinė edukacija – misija įmanoma

Karantinas diktuoja savo sąlygas ir darbas bei mokymasis nuotoliniu būdu jau tapo visiems priimtinas. Kai kurie net įsirengė „biurus“ sau ar „klases“ vaikams namuose. Taip pat padaugėjo ir įvairaus pobūdžio edukacijų bei renginių, kurie vyksta nuotoliniu būdu. Kauno technologijos universiteto (KTU) Cheminės technologijos fakultetas (CTF) taip nusprendė padėti smalsiems moksleiviams ir pasiūlė įvairiais pobūdžio nuotolines paskaitas.

 

„Visuomet aktyviai dirbome su bendrojo ugdymo įstaigomis ir fakulteto durys buvo atviros moksleiviams bei mokytojams. 2019–2020 metais pas mus lankėsi net 105 mokinių grupės, o laboratorinius darbus išmėgino beveik 2000 mokinių“, – apie mokinių edukacijas kalba KTU Cheminės technologijos fakulteto (CTF) dekanas profesorius Kęstutis Baltakys.

 

Sugriežtinti reikalavimai dėl pandemijos – nuotolinis mokymasis bei judėjimo ribojimai – užvėrė ir fakulteto laboratorijas bei sustabdė edukacinę veiklą. „Galvojome įvairias alternatyvas laboratoriniams darbams, tačiau aiškiai supratome, jog tikrai neperteiksime buvimo laboratorijoje jausmo, kai pats mokinys daro eksperimentą bei įgauna naujų žinių. Taigi, paskatinti chemijos ir biologijos dalykų mokytojų, nusprendėme organizuoti nuotolines pamokas-paskaitas 8–12 klasių mokiniams“, – sako K. Baltakys.

 

Gruodžio mėnesį fakulteto svetainės skiltyje „mokykloms“ atsirado nauja rubrika – virtualios paskaitos, kuri iškart sulaukė didelio susidomėjimo. „Pasiūlėme per 20 skirtingo pobūdžio temų mokiniams ir tikrai nesitikėjome, jog bus toks didelis susidomėjimas. Sulaukėme daugiau nei 50 užklausų iš skirtingų ugdymo įstaigų su prašymais pravesti po 4 ar 6 pamokas-paskaitas“, – aiškina fakulteto dekanas.

Nuotolinės paskaitos vyksta „Zoom“ platformoje, o laikas derinamas su mokinių tvarkaraščiu. Temos taip pat įvairios: nuo alchemijos iki modernių technologijų, trąšų naudojimo raida, vaistų kūrimo kelias ir kitos. „Koordinuojamas prioritetines mokslo kryptis puikiai išmanantys mokslininkai dalijasi informacija apie šiuolaikines anglies medžiagas, maisto priedus, klimato kaitą, mikroplastikus aplinkoje ar augalo virsmą bioproduktais. Galime sakyti, jog paskaitos apima ne tik chemijos dalyką, nes mokiniams aiškinama apie ląstelę – mažiausią gyvybės vienetą, kaip gaminamas popierius bei kur „susitinka“ chemija ir elektra. Vyresnių klasių mokiniams aktualiausia organinių junginių instrumentinė analizė arba kelionė nuo miltelių iki struktūrinės formulės“, – teigia K. Baltakys.

 

Gruodžio–vasario mėnesiais jau įvyko per 40 nuotolinių paskaitų mokiniams. Atsižvelgiant į pandeminę situaciją Lietuvoje, planuojama, jog tokio pobūdžio paskaitos vyks iki balandžio mėnesio.

 

KTU inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.