KTU arsenalas studijų mugėje Kaune: nuo virtualios realybės iki kaleidoskopinio-holografinio tunelio

Šį ketvirtadienį, sausio 23 d., 10 val. Kauno „Žalgirio“ arenoje prasidės 19-oji Aukštųjų mokyklų mugė. Kauno technologijos universitetas (KTU) šioje parodoje ne tik sieks lankytojus supažindinti su vienomis stipriausių studijų programų Lietuvoje, bet ir prisistatys dar nematytomis naujovėmis.

 

Devynis universiteto fakultetus, jų studijų kryptis ir programas pristatys universiteto darbuotojai, dėstytojai ir studentai, kurie atsakys į visus lankytojų klausimus. Inovacijų alėjos erdvėje dalyviai galės išmėginti jėgas žaisdami „Gunplay VR“ žaidimą, pasivažinėti elektriniu paspirtuku, susipažinti su lego robotais, paragauti KTU studento sukurto grikių gėrimo, pasidaryti laikiną tatuiruotę su universiteto simbolika ir išbandyti keletą kitų technologinių pramogų.

Išsiskirs holografiniais akcentais

 

„Kelią į mūsų stendą rodys didžiulis holografinis kubas, kybantis ore, ir pagrindinėje arenos salėje laukianti KTU komanda, kurią galėsite atpažinti iš juodų marškinėlių su holografiniais kubais. Draugiškai lauksime tiek tų, kurie apie universitetą žino daug, ir tų, kurie nori sužinoti daugiau. Ateikite, pasikalbėsime, pasitarsime, atsakysime į visus jūsų klausimus“, – kviečia KTU Rinkodaros vadovė Paulina Kuzmickaitė.

KTU stende visi turės galimybę keletą minučių pabuvoti kitoje dimensijoje – futuristiniame-kaleidoskopiniame tunelyje. Kokie pojūčiai ir patirtys apima tokiame tunelyje, bus galima suprasti tik jį išbandžius. Universiteto komandos teigimu, šis tunelis – ideali vieta neįprastoms nuotraukoms.

P. Kuzmickaitė sako, kad stendo idėją įkvėpė universiteto aktualijos.

„KTU vykdo aviacijos inžinerijos studijas, prisideda prie įvairių kosmoso tyrimų, o mūsų studentai stažuojasi NASA. Šie žmonės dažnai darbe susiduria su Šiaurės pašvaistės vaizdu, tad nusprendėme, kad jį perkelsime ir į stendą. Į stendą kartu pažiūrėjome ir kūrybiškai – tai neatskiriama mūsų bendruomenės savybė“, – sako ji.

Virtuali realybė ir ekologija

 

Apsilankiusieji KTU stende bus kviečiami pasinerti į virtualią realybę – svečiai turės galimybę iš „Žalgirio“ arenos (ar „Litexpo“ parodų rūmų per Vilniaus studijų mugę vasario 6–7 d.) nusikelti į bet kurią norimą KTU erdvę ar laboratoriją.

Pasivaikščioję po virtualias universiteto mokslo ir studijų erdves, mugės dalyviai galės išbandyti jėgas trijuose skirtinguose virtualios realybės žaidimuose pagal pasirinktą studijų kryptį. Pasitikrinę savo žinias ir linksmai praleidę laiką, žaidėjai, pasiekę geriausių rezultatų, gaus unikalios, futuristinės ir visiškai naujos KTU atributikos.

 

Jau daug metų aktyviai dirbdamas šioje srityje, KTU ir šiemet nori atkreipti dėmesį į ekologines problemas, taršos keliamas grėsmes ir tvarumą, mažindamas studijų leidinių spaudos kiekius.

„Šiais metais studijų mugėse pristatysime naujoviškas studijų korteles. Mokiniai, besidomintys studijomis KTU, galės pasiimti tik jiems aktualias korteles su konkrečių studijų programų aprašymais. Būsimieji studentai taip pat gaus ir specialų išskirtinio dizaino aplanką, į kurį galės susidėti korteles, pasižymėti kilusius klausimus, užsirašyti svarbius kontaktus“, – pasakoja P. Kuzmickaitė.

 

Programoje – ir aktualūs pranešimai

 

Aukštųjų mokyklų mugės Kaune dalyviai, norintys ne tik pasikonsultuoti ir daugiau sužinoti apie studijas, galės išgirsti ir du KTU atstovų pranešimus apie karjerą ir švietimo ateitį.

„Žalgirio“ arenos amfiteatre 12.10–12.35 val. Karjeros ir ugdymo centro vadovė Viktorija Baltrūnaitė ir rinkotyros duomenų specialistas Dovydas Grigaitis kvies pasiklausyti jų pranešimo „Karjeros keliai nežinomi“. Iš karto po jo, 12.40–13.00 val., pranešimų erdvėje pagrindinėje salėje KTU studijų prorektorius Jonas Čeponis pristatys temą „Europos ateities universitetas – Y ir Z kartos studijuos kitaip“.

 

Tiek Kauno (sausio 23 d.), tiek Vilniaus (vasario 6–7 d.) studijų mugėse veiks papildomos erdvės. Inovacijų alėjoje, Kauno „Žalgirio“ arenoje, renginio dalyviai galės ne tik išbandyti KTU technologines naujoves, bet ir papramogauti. Vilniuje mugių dalyviai visa tai ras STEAM erdvėje.

Visą informaciją galite rasti KTU „Facebook“ ir „Instagram“ platformose bei ktu.edu svetainėje. 

Kaunas

„Aukštųjų mokyklų mugė 2020“ – sausio 23 d., ketvirtadienį, Kauno „Žalgirio“ arenoje nuo 10.00 iki 17.00 val.

Vilnius

Paroda „Studijos 2020“ – vasario 6–7 d. nuo 10.00 iki 17.30 val. parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

 

Kviečiame dalyvauti!

 

KTU inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.