Kovo vienuoliktoji linksmai ir triukšmingai

Gintarė Blazgienė
,
mokytoja

Šiais metais Marijampolės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną nuspręsta paminėti ne rimtomis akcijomis ar koncertais, bet surengti linksmą dieną be pamokų. Mokykloje ta proga vyko etnokultūros diena. Mokiniai ne sėdėdami mokyklos suole, bet praktiškai atlikdami įvairias užduotis, dalyvaudami veikloje, bandė sau atsakyti į klausimą – kas yra etnokultūra? Kad mokiniams tai padaryti būtų lengviau, jie atliko įvairias užduotis: sprendė testus, pristatė savo parengtus namų darbus, pynė virves, vadovaujami mokyklos mokytojų ir menininkų klubo „Mūza“ meistrų kūrė atvirukus ir knygų skirtukus, vėlė vilną, žiedė puodus, liejo žvakes, rišo verbas, skaptavo geldas, drožė šaukštus, susipažino su bitininkyste. Ir visi kaip vienas pripažino – geriau vieną kartą patirti, nei šimtą kartų išgirsti.

 

Šventės akcentus sudėjo lietuvių kalbos mokytojos Romutės Dulinskienės, muzikos mokytojos Audronės Pečkienės, šokių mokytojos Loretos Mingileičienės sudėliota kompozicija. Mokiniai skaitė Justino Marcinkevičiaus eiles, dainavo dainas, linksmai sukosi šokio sūkuryje. Ir visa tai dėl jos – „vardan tos Lietuvos“…

Šios šventės šurmulį ir „gyvą praktiką“ mokiniams dovanojo Kraštotyros muziejaus edukacijų organizatorės-audėjos Danutė ir Rasa, kurios mokė vytinių juostelių audimo, Marijampolės menininkų klubo „Mūza“ nariai, kurie, vadovaujami Onutės Surdokienės, tradiciškai prisideda prie etnokultūros dienų įvairovės mokykloje. XIII a. tekinimo stakles, geldų skobimą, medinių indų įvairovę demonstravo medžio meistras Romas Bilinskas. Onutė ir mokytoja Jūratė Ališkevičienė pakvietė mokinius pasigaminti skirtukus-karpinius, velykinius atvirukus. Birutė Juškevičienė mokė verbų rišimo technologijų, Arūnas Matulevičius užbūrė žiedimo amato žaismingumu, spalvomis, formomis. Veiklas vedė ir mokyklos mokytojai – Anicetas Launikonis atskleidė bitininkystės paslaptis, Rūta Vaitonienė – mokė lieti žvakes. Skambių liaudies dainų ir siautulingų šokių mokė Sūduvos gimnazijos folkloro ansamblis „Klevelis“ ir jų vadovė Danutė Klevienė. Tariame „ačiū“ visiems, prisidėjusiems prie šios šventės organizavimo.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.