Kovo 17 d. – paskaita-diskusija mokytojams „Donbaso konflikto istorija 2014–2022 metais ir Rusijos propaganda“

Tęsdami atvirų pamokų ciklą, kovo 17 d. kviečiame į paskaitą-diskusiją apie Donbaso konflikto istoriją ir Rusijos propagandą. Šį kartą paskaita skiriama pirmiausia mokytojams. Filosofas, kultūros teoretikas, antropologas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius dr. Gintautas Mažeikis aptars pastarųjų metų Donbaso konflikto raidos istoriją.

 

Paskaita-diskusija rengiama siekiant padėti mokytojams kalbantis su moksleiviais, ypač – vyresniųjų klasių, apie karą Ukrainoje ir atsakyti į jiems kylančius nelengvus klausimus.

 

Paskaitos tikslas – mokytis atsispirti konkrečiai Rusijos propagandai Lietuvoje. Prof. G. Mažeikis kvies kalbėtis apie Rusijos propagandos klišę, skelbiančią, kad Ukraina užpuolė Donbaso miestus Donecką ir Luhanską, žudė gyventojus, siūlys svarstyti, ar Rusijai buvo būtina ginti šias pseudo respublikas.

 

Paskaitoje bus stengiamasi atsakyti į sudėtingus klausimus: kodėl Rusija 2014 metais slapta įvedė kariuomenę į minėtus Donbaso miestus, kas buvo Rusijos „savanoriai“, vykdę agresiją prieš Ukrainos valstybę, kaip ir kokiais tikslais buvo įšaldytas konfliktas? Kaip vyko Minsko derybos ir kokia sutartis buvo pasirašyta? Kaip ir kiek kartų Ukraina kreipėsi į Jungtinių Tautų organizaciją ir kitas tarptautines organizacijas, kviesdama sustabdyti konfliktą Donbase? Kiek pabėgėlių iš Donbaso pasitraukė į Ukrainos gilumą? Ką reiškia Putino reikalavimas „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą? Kaip veikia Rusijos karo tikslų propaganda?

 

Mokytojams skirtos paskaitos-diskusijos pradžia – 15 val. Tiesioginės transliacijos nuoroda.

 

Tai jau 7-oji pamoka iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuoto atvirų pamokų ciklo, kuris skirtas Lietuvos mokinius ir mokytojus supažindinti su Ukrainos istorija, bendrais Lietuvos ir Ukrainos ryšiais, didvyriškai su Rusijos agresija kovojančios šalies situacija ir karo iškeltais iššūkiais, tokiais kaip dezinformacija, krašto apsauga, psichologinė sveikata ir kt.

 

Ciklą rengia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su partneriais – Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos nacionaline UNESCO komisija. Visų pamokų įrašai skelbiami Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos „Youtube“ kanale.

 

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.