Kovo 11-oji Lieporių gimnazijoje

Rita Norkutė, Aida Šliažienė
,
Lieporių gimnazijos mokytojos

Šiaulių Lieporių gimnazijos bendruomenė, kaip ir visa Lietuva, paminėjo Kovo 11-ąją, Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Prieš beveik tris dešimtmečius pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas žymėjo kančių, priespaudos, pažeminimo epochos pabaigą ir nepriklausomos valstybės kelio pradžią. Sugiedojus Lietuvos Respublikos himną, gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė linkėjo išminties ir stiprybės semtis iš didingos tautos praeities bei visur ir visada išlikti pilietiškiems – tautos likimas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų.

 

Abiturientė Aušrinė Načytė susirinkusiems atliko dainą „Rudens naktis sustojo“. Šią svarbią Lietuvai dieną Lieporių gimnazija įteikė garbingus Kovo 11-osios apdovanojimus. Už dalyvavimą Konstitucijos egzamine ir puikius jo rezultatus apdovanotos gimnazistės Toma Anilionytė ir Raminta Andriulytė. Apdovanojimą už aktyvią pilietinę veiklą skautų draugijoje pelnė Gytė Kuzavinytė, o už pilietiško ir patriotiško jaunimo ugdymą apdovanota Fausta Čepulytė bei gimnazijos mokytojai Darius Dirvelis, Mangirdas Šlapelis ir Remigijus Pozniakovas. Kaip aktyviausi savanoriai apdovanoti Arminas Leščinskas ir Kristina Misiutė. Džiugu, kad gimnazistai noriai dalyvauja ir kraujo donorystės akcijose, o aktyviausias buvo abiturientas Domantas Mikalauskas. Už patriotiškumo puoselėjimą ir aktyvią veiklą neformaliojo ugdymo būrelyje „Misija – pilietis“ apdovanojimai įteikti abiturientams Martynui Jadenkui, Martynai Lideikaitei, Adelijai Ribokaitei ir Gustei Valantinavičiūtei. Šventės pabaigoje visa bendruomenė, vadovaujama šokių mokytojo Algimanto Arlausko, atliko bendrą šokį. Gimnazistai aktyviai prisijungė ir prie renginių Šiaulių mieste – dalyvavo Trispalvės žygyje, įsiliejo į šokėjų būrį.

 

Sveikindami gražios šventės proga tikime, kad gražūs pavyzdžiai būtų paskata susitelkti bendram darbui ir kiekvieno širdyje išliktų pasigėrėjimas ir pasitikėjimas savo tauta, kuri, pasak poeto Justino Marcinkevičiaus, „pažįsta save kantrią, užsispyrusią, atkaklią, išsaugojusią ugnį ir po pelenais“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.