Kovo 11-oji Jono Basanavičiaus gimtinėje

Virginija Tabarienė
,
Marijampolės suaugusiųjų mokymo centro vyr. lietuvių kalbos mokytoja

Kai šiandieninė Lietuva dažnai susiskaldžiusi, privalome ištvermės, vienybės, atsakomybės mokytis iš pirmtakų. Juk turime puikių pavyzdžių, vienas iš jų – signataras Jonas Basanavičius.

 

Šiaurietiško ėjimo entuziastė Irena Maurienė iš Vilkaviškio kvietė susiburti ir paminėti Kovo 11-ąją signataro J. Basanavičiaus gimtinėje-muziejuje. Į muziejų, esantį Vilkaviškio rajone, Ožkabalių kaime, švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos sugužėjo šiaurietiško ėjimo klubų „8 žingsniai“ ir „Būk sveikas“ iš Vilniaus, „2 lazdos“ iš Kauno nariai, Marijampolės Rygiškių Jono, Marijonų ir suaugusiųjų mokymo centro mokiniai su mokytojomis, Vilkaviškio, Alytaus (šiaurietiško ėjimo klubo „Nordic Walking Club“) ir Telšių ėjikai.

 

Muziejuje programos būta daug ir įvairios. Kovo 11-osios minėjimo dalyviai turėjo galimybę susipažinti su kauniečio Nerijus Moncevičiaus paroda „Laikas Tėviškėje“. Joje eksponuojami Lietuvos signatarų ir prezidentų portretai. Parodos autoriaus tėvas Leonas Moncevičius sūnaus pieštą J. Basanavičiaus portretą padovanojo muziejui.

 

Šventės organizatoriai pabrėžė, kad „privalome būti vieningi, privalome švęsti ir džiaugtis“. Kartais užtenka kelių tvirtų ir balsingų jaunų žmonių, kad laukuose nuskambėtų priminimas, jog Kovo 11-osios keliu einame jau 28 metus. Sugiedojus „Tautišką giesmę“, prasidėjo 16 km žygis, per kurį aplankėme Tautinio atgimimo ąžuolyną, užkopėme į vieną gražiausių Suvalkijos piliakalnių, klaidžiojome po Bartninkų bažnyčios griuvėsius, grožėjomės įspūdingomis kalvomis ir kloniais. Šiaurietiško ėjimo žygyje dalyvavo didelis būrys žmonių – jauniausiajai vilkaviškietei vos devyneri, o vyriausiajai vilnietei Skirmantei – septyniasdešimt ketveri. Entuziazmo netrūko – žygis tęsėsi keturias valandas, o grįžusiųjų laukė liepsnojantis laužas, gardūs pietūs, gilių kava ir suvalkietiškos dovanos.

Viskas pavyko puikiai. Daugiau tokių susibūrimų!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.