Konsultacijų turas po Lietuvą prasidėjo

Etatinio modelio koordinavimo mobilios grupės pradėjo konsultacijų turą po Lietuvą. Pirmieji susitikimai vyko Ignalinos ir Trakų rajonų savivaldybėse, į juos pakviesti aplinkinių rajonų savivaldybių ir mokyklų atstovai. Konsultacijose dalyvaujantis švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas sako, kad po pirmų susitikimų galima konstatuoti, jog bendra etatinio apmokėjimo sistema mokyklų vadovams (didžiajai daliai) jau yra aiški. Daugiau klausimų dabar kyla nebe dėl bendrų taisyklių taikymo, o dėl konkrečių situacijų.

 

„Dalis klausimų nėra tiesiogiai susiję su etatiniu apmokėjimu, pavyzdžiui, kaip apskaityti kontaktines ir nekontaktines valandas. Įdiegus etatinį, valandos apskaitomos taip pat, kaip ir iki šiol. Etatinis apmokėjimas keičia tik pačią etato struktūrą, tai perėjimas nuo tarifinio / valandinio prie etatinio apskaitymo“, – susitikimuose tvyrančiomis nuotaikomis dalijasi A. Varanauskas.

Nemažai klausimų, pasak jo, kyla dėl mokyklos administravimui ir švietimo pagalbai skiriamų lėšų. Šiemet pakeitus mokyklų finansavimo sistemą, šių lėšų tvarkymas perduotas savivaldybėms, kurios savo nustatyta tvarka turės numatyti, kaip šias reikalingas funkcijas įgyvendinti. Suprantama, kad čia vis dar ieškomi sprendiniai, tad ir klausimų kyla daugiau.

 

Etatinio apmokėjimo įdiegimas parodo, kad kai kurie dalykai, kurie mokyklose turėjo būti sutvarkyti jau gerokai anksčiau (pavyzdžiui, pasirašytos darbo sutartys su mokytojais), iki šiol buvo neišspręsti. Ignalinos rajono vienos mokyklos direktorius pasidžiaugė, kad jo ugdymo įstaigoje mokytojų atlyginimai auga ir įdiegiant etatinį didesnių problemų nėra, reikia tik „sėkmingai pereiti prie naujos sistemos“.

Vienos Visagino mokyklos direktorė kalbėjo, kad jos ugdymo įstaigoje atlyginimai didėja visiems mokytojams – vieniems daugiau, kitiems mažiau. Tačiau ypač džiaugėsi, kad etatinis apmokėjimas sukūrė naują – pradedančiojo mokytojo – etatą. Dabar ji antrus metus mokykloje dirbančiam mokytojui gali skirti visą etatą (o ne pusę kaip anksčiau) ir mokėti tūkstančio eurų atlyginimą.

 

ŠMM Komunikacijos skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.