Konferencijos pranešėjai: nuo jauniausio gimnazisto iki patyrusio mokytojo ir solidaus karininko

„2019-ieji vienuolikos svarbių datų metai“ – taip vadinosi Rokiškio r. Juodupės gimnazijoje vykusi respublikinė konferencija, skirta Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtiems atmintiniems metams paminėti. Konferencijos tikslas – plėtoti kultūrinę ir istorinę savimonę, skiepyti meilę tėvynei, skatinant domėjimąsi jos praeitimi ir dabartimi, gilinant krašto kultūros ir istorijos žinias apie istorinius įvykius, asmenybes ir jų indėlį į atkurtos valstybės gyvenimą. Dalyvauti konferencijoje buvo kviečiami 9–12 klasių Lietuvos mokyklų mokiniai bei mokytojai ir kviestiniai lektoriai (muziejininkai, visuomenininkai). Dalyviams buvo siūlytos įvairios pranešimų formos: individualūs ir grupių, žodiniai ir stendiniai pranešimai, sceninės improvizacijos, montažai, filmai.

 

Konferencijos dalyvius pasveikino gimnazijos direktorė Dainora Mineikienė, Juodupės gimnazijos neformaliojo ugdymo programos mokiniai (mokytoja Aurelija Trasykė). Konferencijoje buvo išklausyti 8 įvairaus pobūdžio pranešimai, dalyvavo 16 mokinių, istorijos mokytojai, visuomenininkai.

Konferenciją pradėjo Lietuvos kariuomenės atsargos kapitonas, Lietuvos garbės šaulys Algis Veikšys, jis skaitė pranešimą apie Lietuvos šaulių sąjungą, kuri šiais metais minėjo savo 100-metį. Kamajų Antano Strazdo gimnazijos IIIg klasės mokinė Rimantė Mičelytė, IIg klasės mokinė Agnė Venslovaitė ir Ig klasės mokinys Justas Tervydis (mokytojos Regina Narvydienė ir Nijolė Markevičienė) pristatė sceninę improvizaciją „Juozas Tumas-Vaižgantas „Vaikščiojanti šviesa“, o J. Tervydis dar pristatė ir filmą „Vietovardžių metai. Salos“ (mokytoja Alvyda Vadeikienė).

 

„Antanas Smetona – Lietuvos džentelmenas“ – pranešimą tokiu pavadinimu paruošė Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinio IVg klasės mokinė Greta Minkevičiūtė (mokytojas Erikas Gaigalas). Kupiškio r. Šimonių pagrindinės mokyklos 9 klasės mokiniai Skaistė Bondarčiuk, Evelina Stukaitė, Vilma Remeikytė, Mantas Rudžionis, Dominykas Šatkauskas, Mantas Guntulis supažindino konferencijos dalyvius su Šimonių krašto kaimų pavadinimais (mokytoja Sandra Ratkutė). Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų IIIg klasės mokiniai Miglė Andriūnaitė, Ernestas Jasiūnas, Eglė Mikšytė, Ąžuolas Rudnickas pristatė Juozo Tumo-Vaižganto laiškus ir atsiminimus (mokytoja Dalytė Golubeckienė). Pranešimą, skirtą Žemaitijos metams paminėti, į gimnaziją net iš Akmenės atvežė istorijos mokytojas Ramūnas Znutas. Jis ne tik supažindino su Žemaitijos istorija, bet ir mokė kalbėti žemaitiškai.

Konferenciją užbaigė Juodupės gimnazijos IVg klasės mokinė Martyna Povilavičiūtė, parodžiusi sukurtą filmą.

 

Konferenciją stebėjęs Rokiškio krašto muziejaus Istorijos skyriaus vedėjas, istorikas Giedrius Kujelis džiaugėsi mokinių kūrybiškumu, krašto istorijos puoselėjimu, jaunimo patriotiškumu.

Konferencijos dalyviai, mokytojai ir mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Konferenciją inicijavo, organizavo ir rėmė gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė Rima Šimėnienė.

 

Daugiau informacijos čia.

 

G. Kujelio, K. Maračinskaitės, R. Šimėnienės nuotraukos

Juodupės gimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.